Aktualności

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialanej będzie kontynuować współpracę z leśnikami

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialanej będzie kontynuować współpracę z leśnikami na rzecz budowania państwa silnego i przygotowanego na stale zmieniające się zagrożenia.

Dzisiaj, tj. 29 czerwca w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Mieczysław Gurgielewicz podpisał porozumienie z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – Markiem Romanem. Połączenie wiedzy i doświadczenia, którymi dysponują zarówno żołnierze, jak i leśnicy, znacząco podniesie potencjał obronny Polski.
Dokument konkretyzuje zasady realizowania działań na rzecz obronności i bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza. W ramach porozumienia nawiązana zostanie współpraca szkoleniowa, wymiana istotnych informacji oraz doświadczeń, wsparcie techniczne oraz osobowe w sytuacjach kryzysowych. Ponadto żołnierze 5MBOT razem z leśnikami będą realizowali przedsięwzięcia promocyjne i edukacyjne na rzecz lokalnych społeczności.
Płk Mieczysław Gurgielewicz, dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej podkreślił, że podpisanie porozumienia z Regionalnymi Lasami Państwowymi jest zwieńczeniem wieloletniej współpracy. W znaczny sposób usprawni proces szkolenia mazowieckich terytorialsów, którzy do ćwiczeń z zakresu zielonej taktyki wykorzystują tereny lesiste w rejonie odpowiedzialności brygady.

 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Dziecko przed ekranem w trakcie wakacyjnej podróży – dozwolone czy zakazane?

Previous article

Wakacje z końmi. Radość bez używek

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up