AktualnościKońskie rżenie

Anakonda to wąż-potwór, który porywał i połykał w pobliżu wód małe dzieci.

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Płazy i gady nie są złośliwe, a ich celem nie jest świadome i celowe  zabicie człowieka. Świat zwierząt jadowitych i trujących należy do cząstki przyrody, która jest dla nas jest wielką zagadką. 

Anakonda to wąż-potwór, który porywał i połykał w pobliżu wód małe dzieci. Człowiek uznał ją za wielkiego wroga i bezlitosnego przestępcę, który atakuje najbardziej niewinne ofiary. Zatem dzisiaj wąż ten jest zagrożony wyginięciem. Anakondy posiadają olbrzymie ciała – do 24 metrów długości. Większość czasu spędzają w wodzie. Sposób polowania Anakondy jest prosty. Zanurzona w płytkiej wodzie, z głową ponad powierzchnią, czeka na zdobycz. Gdy zwierzę podejdzie do wodopoju – dusiciel atakuje. Owija ogromne ciało wokół ofiary i zaczyna ją ściskać. Czasami zdobycz tonie. Ale zazwyczaj anakonda sama ją dusi. Po czym rozwija się dotykając językiem ciała ofiary. Szuka głowy, od której zaczyna połykanie uduszonego. Po posiłku wąż trawi większą ofiarę przez wiele dni. Ale za to potem może pościć przez kilka nawet miesięcy. Zanotowany rekord postu anakondy wyniósł dwa lata. Anakonda poluje na ptaki, żółwie, kajmany, smaczne są także dla niej  tapiry, dziki, kapibary, jelenie, małpy i kozy. Młode węże żywią się myszami, szczurami, żabami, rybami i ptakami. Jak inne , są w stanie połknąć ofiarę znacznie szerszą od swojego ciała dzięki niesamowicie rozciągliwym szczękom. Anakondy są głuche, ale mają dobry węch i wzrok. Odnajdują ofiary wyczuwając drgania ziemi wywoływane przez poruszające się zwierzęta. Anakondy z Ameryki Południowej zaliczają się do najpotężniejszych gadów i są dłuższe od największych krokodyli.

Ciekawostka:

Przez pierwszych osadników hiszpańskich z Ameryki Południowej anakondę nazwano „matatoro”, co oznacza zabójcę byków. 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Wakacje już tuż tuż. Czas zadbać o kondycję i wyjechać nad polskie morze

Previous article

Parownicą w koronawirusa?

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up