AktualnościWiara

Arcybiskup Depo zalecił modlitwę „Święty Mocny” na koronawirusa

0

Metropolita częstochowski zalecił od Środy Popielcowej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego w czasie wszystkich mszy i nabożeństw modlitwę na uchronienie się przed epidemią koronawirusa. Jest to pieśń Suplikacji, czyli błagalna: Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny. Suplikacje są szczególnie zalecane i praktykowane w trudnych chwilach– występowania klęsk żywiołowych lub w narodowych nieszczęściach.

Święty Boże, Święty Mocny, Święty a Nieśmiertelny Zmiłuj się nad nami… Od powietrza, głodu, ognia i wojny Wybaw nas Panie! Od nagłej i niespodzianej śmierci Zachowaj nas Panie! My grzeszni Ciebie Boga prosimy Wysłuchaj nas Panie!

https://www.biblijni.pl/modlitwy/17_suplikacje_modlitwa.html


Suplikacje są to zanoszone publicznie, wspólnotowo, błagalne i pokorne prośby. Najbardziej znaną tego typu modlitwą religijną jest dawna katolicka pieśń lamentacyjna: „Święty Boże, Święty mocny”.Każda zwrotka opatrzona jest refrenem: „Prosimy Cię, Panie!” Następnie trzykrotnie powtarza się: „Jezu przepuść! Jezu wysłuchaj! O Jezu, Jezu, Jezu! Zmiłuj się na nami!” Ostatnia część jest wezwaniem zwróconym do Matki Bożej o wstawiennictwo. Niektórzy dośpiewują jeszcze: „Wszyscy Święci i Święte Boże – módlcie się za nami!”.

https://wnet.fm/kurier/suplikacje-sa-szczegolnie-zalecane-praktykowane-trudnych-chwilach-wspolnoty-chrzescijanskiej-klesk-nieszczesc/

Dzięki prezydentowi nie jesteśmy odcięci od świata

Previous article

Parszywa choroba i kochane dzieciaki

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Wakacje już tuż tuż. A niestety koronawirus namieszał w naszych wyjazdowych planach. Sylwia Skowrońska jednak zachęca w swoim artykule, aby szukać rozwiązania na COVIDA. Wczasy nad polskim morzem polecamy szczególnie rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych, którzy chcą odpocząć i naładować akumulatory do dalszej codzienności. Zapraszamy Was do wysyłania zdjęć z wakacji i dzielenia się historiami. Nasi dziennikarze przygotowali dla Was przeróżne artykuły wakacyjne i podpowiadają jak spędzać czas w czasach zarazy.

Życzymy dobrej lektury redakcja Dzielnej Matki

 

 

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up