AktualnościWażne

Bawer Aondo-Akaa jest znany nie tylko jako doktor teologii, ale też jako działacz ruchu pro-life

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Niepełnosprawność nie przeszkadza w byciu serdecznym, uśmiechniętym i pełnym życia człowiekiem. Najlepszym na to przykładem jest doktor Bawer Aondo-Akaa.
Krakowianin o egzotycznej urodzie
    Bawer Aondo-Akaa jest synem Polki i Nigeryjczyka, jednak czuje się stuprocentowym Polakiem. Mieszka w Krakowie. Od dzieciństwa zmaga się z czterokończynowym porażeniem mózgowym będącym wynikiem powikłań pochorobowych.
   Bawer Aondo-Akaa jest znany nie tylko jako doktor teologii, ale też jako działacz ruchu pro-life. Wielokrotnie wypowiadał się na temat konieczności obrony życia poczętego, podkreśla, że człowiek od momentu poczęcia jest człowiekiem. Aborcję wprost określa mianem morderstwa.
    Swego czasu dużą popularność zdobył film, w którym Bawer dyskutuje ze zwolennikami aborcji. Nie potępia, nie grzmi, nie dehumanizuje, nie ocenia, nie obraża. Dyskutuje, zadaje trudne pytania, przedstawia swoje racje, ale zawsze z szacunkiem i życzliwością.
    Bohater tego tekstu jest też zaangażowany w pomoc osobom niepełnosprawnym. Bawer Aondo-Akaa często wypowiada się o problematyce niepełnosprawności, jest orędownikiem godności życia osób z niepełnosprawnościami.
Lubiany i szczęśliwy
    Bawer Aondo-Akaa jest szczęśliwym mężem pani Grażyny Aondo-Akaa, o której zawsze wypowiada się z ogromną czułością. Przez wielu uznawany jest za autorytet, a jednocześnie nigdy się nie wywyższa. Skąd to wiem? Bowiem znam Bawera i mam wielki zaszczyt być z nim na ,,ty”. Tym tekstem chciałem jednak przybliżyć Państwu postać Bawera. To osoba ze wszech miar nietypowa i kolejny dowód, jak na przekór nawet poważnej niepełnosprawności można osiągnąć sukces. Bawer jest osobą nad wyraz energiczną i pomysłową, nie ma w nim odrobiny skłonności do użalania się nad sobą i zgorzkniałości. Jego zaangażowanie się w działalność społeczną zasługuje na podziw.
    Bawer Aondo-Akaa może być wzorem nie tylko dla niepełnosprawnych, ale też dla tych, którym wydaje się, że choroba odbiera szansę na szczęście i sukces.

Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Co to jest egzoszkielet?

Previous article

16 dni – tyle wystarczy by sprawdzić swój charakter

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up