Nowości medyczne

Choroby genetyczne niedługo znikną

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Rodzice dzieci chorych genetycznie niech nie tracą wiary. Japończycy opracowali metodę MhAX, dzięki której usuwanie wad genetycznych z naszego DNA będzie możliwe.

Japończycy opracowali nową wersję słynnej i najskuteczniejszej metody edycji genów CRISPR-Cas9. Jak podaje www.geekweek.pl nosi ona nazwę MhAX, a jej atrybutem jest możliwość edycji pojedynczego nukleotydu, dzięki temu usuwanie wad genetycznych z naszego DNA i walka z defektami stanie się jeszcze łatwiejsza i skuteczniejsza.

Nową metodę opracował zespół biotechnologów z Kyoto University w Japonii, który pracował pod kierownictwem Knuta Woltjena.

W trakcie badań nad polimorfizmem pojedynczych nukleotydów (Single Nucleotide Polymorphism w skrócie SNP), odpowiadających za 90 procent zmiennych występujących w naszym genomie, okazało się, że do skuteczniejszej edycji genów można wykorzystać mikrohomologiczne łączenia zasad (Microhomology-Assisted eXcision), czyli system samonaprawczy łańcucha DNA.

 

 


Przeczytaj także: https://we.tl/t-KNSOsXjZdc


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Zamiast wad genetycznych dostaniesz zdrowe geny

Previous article

Patriotyczne rajdy, kadryl, spektakle teatru konnego

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

3 komentarzy

  1. Jak i czy można odstąpić od ubezwłasnowolnienia pięćdziesięcio miletniego syna?

    1. Dzień dobry

      Sąd uchyli ubezwłasnowolnienie, gdy ustaną przyczyny, dla których je orzeczono. Uchylenie może nastąpić także z urzędu. Sąd może takze w razie poprawy stanu psychicznego ubezwłasnowolnionego zmienić ubezwłasnowolnienie całkowite na częściowe, a w razie pogorszenia się tego stanu – zmienić ubezwłasnowolnienie częściowe na całkowite. Z wnioskiem o uchylenie albo zmianę ubezwłasnowolnienia może wystąpić także ubezwłasnowolniony.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up