Aktualności

Co to znaczy być „dzielną matką”? Jakiej to wymaga reorganizacji i przeformułowania samego siebie?

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Drodzy Czytelnicy o swoim doświadczeniu opowiadam jako Vanessa Nachabe-Grzybowska, dziennikarka, społeczniczka, założycielka Fundacji „Dzielna Matka” oraz matka dwóch synów z ultrarzadkim zespołem Salt and Pepper w rozmowie z dziennikarką Beatą Dązbłaż z portalu ALATEIA.

Natomiast stowarzyszenie MUDITA -opublikowało Podcast Mocy, który przybliża historię mojej rodziny, która stała się niemobilna nie przez samą niepełnosprawność lub chorobę, ale raczej przez to jak skonstruowane jest prawo, otoczenie oraz świadomość społeczna. Niemobilność może przybierać różne kształty. Zawsze wiąże się jednak z tym samym – niemożnością pełnego korzystania z życia społecznego.

https://www.youtube.com/watch?v=hYSgTb3URH0

Poznajcie panią Vanessę – mamę dwóch niezwykłych chłopców. Jej dorośli już synowie od urodzenia zmagają się z chorobą ultrarzadką – Sól i Pieprz. Rozmawiamy o tym jak radzą sobie w codziennym funkcjonowaniu. Pani Vanessa opowiada między innymi o tym, jak pasja pomaga jej w życiu, a także o prowadzeniu Fundacji Dzielna Matka. Z panią Vanessą rozmawia Mateusz Różański z Fundacji Integracja. Stowarzyszenia Mudita znajdziecie na stronie www.stowarzyszeniemudita.pl oraz na: Facebooku http://facebook.com/stowarzyszeniemudita Instagramie http://instagram.com/stowarzyszeniemu... Linkedin https://www.linkedin.com/company/stow...


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Wolontariat dla Ukrainy

Previous article

Opowieści z Moga-K: Refleksje przed końcem

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up