AktualnościZ życia Mamy

Czy niepełnosprawne dzieci powinny mieć własne rodziny?

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Postanowiłam dziś poruszyć tematu tabu dla wielu rodziców: czy ich niepełnosprawne dzieci powinny mieć własne rodziny.

Kasia ma teraz 28 lat i uważa, że każdy człowiek ma prawo domiłości i własnej rodzinny (ma problemy z chodzeniem). Kiedy Kasia po zakończeniu szkoły zawodowej chciała dać sobie rok na przemyślenie co dalej, raczej nie mogła liczyć na wsparcie swojej mamy, jednak na wycieczce poznała Sandrę. Nowa przyjaciółka miała chłopaka i podsunęła jej pomysł, jak może poznać chłopaka na przykład na portalu randkowym. Po powrocie z Mielna Kasia postanowiła założyć sobie konto na portalu randkowym, żeby zacząć pisać z innymi ludźmi. Kilka miesięcy później postanowiła się spotkać z Marcinem, 32 latkiem. Po długiej wymianie korespondencji i długich rozmownych przez telefon, postanowili się spotkać naspacer. Zaczęli spotykać się częściej i zawsze ciężko im było się rozstawać. Marcin pracował „na nocki więc czasami jechał do mieszkania po pracy szybko się ogarnąć, aby pojechać do swojej Kasi. Na początku 2014 roku, po 2 latach spotykania się, okazało się, że Marcin będzie ojcem – obydwoje rozpłakali się ze szczęścia. Najpierw postanowili poszukać lekarza, który będzie prowadził jej ciążę i wykona kilkanaście różnych badań, w tym badania genetycznechociaż ona nie miała choroby genetycznej. Początki nie były łatwe, w przychodni, w której zapisywała się ze skierowaniem od lekarza na pierwsze USG, pierwsze pytanie, dotyczyło tego, czy wie, że to szpital położniczy i czy na pewno jest w ciąży.

Przykre jest również to, że jeśli osoba jest niepełnosprawna, to według myślenia rodziców nie ma prawa sama o sobie decydować.

Jednak pomimo początkowych trudności i braku zrozumienia czy wsparcia wszystko udało się załatwić, Kasia urodziła zdrowego synkai jest szczęśliwą mamą.

Pozdrawiam wszystkich czytelników naszego magazynu.


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

List Kongregacji Nauki Wiary o eutanazji

Previous article

Samodzielność

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up