Diety

Deser z tapioką i mango na refluks

0

Mango i tapioka według dietetyków powstrzymują refluks. Podajemy prosty przepis na pyszną i leczącą leguminę.

Składniki na 4 porcje. 80-100 g tapioki, puszka mleczka kokosowego, 4 łyżki do zupy cukru kokosowego, 250-570 ml wody, łyżeczka od herbaty sproszkowanej trawy cytrynowej, sok i skórka z połowy limonki lub cytryny, jedno dojrzałe mango, najlepiej to lotnicze ( mango, które dociera do kraju samolotem, bo owoce dojrzewają na drzewach).

Przygotowanie: do garnka wlewamy wodę, mleczko kokosowe, wsypujemy tapiokę. Perły z tapioki moczymy ok 60-90 minut. Następnie dodajemy cukier, proszek z trawy cytrynowej. Gotujemy 20-25 minut, na wolnym ogniu cały czas mieszając, aby nie przypalić pereł. Gdy kulki staną się przezroczyste dodajemy sok z limonki lub cytryny. Na dno miseczki wlewamy zmiksowane mango, leguminę zalewamy perłami z tapioki a na koniec dekorujemy skórką z limonki. Możemy też posypać zielonym proszkiem z alg, jeśli nikt na nie nie jest uczulony.

Przepis opracowany na podstawie konsultacji z dr. Ireną Dawidiuk dla dzieci i osób z zespołem „sól i pieprz” oraz z autyzmem.

 

 

 

Niewiele da się zrobić, ale da się kochać

Previous article

Windą, czy wspinaczka na górę?!

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Choroby rzadkie są częste to tekst, w którym z dumą zaznaczamy, że założenie Funduszu Medycznego dla dzieci z chorobami rzadkimi to niewątpliwie zasługa działań osób skupionych wokół fundacji Dzielnej Matki. Nasza dziennikarka Sylwia Skowrońska, pedagog opisuje wózkowy survival, a także ludzi z zespołem aspergera. Ks. Łukasz Mikołajczyk wyjaśnia sens cierpienia. Olga Ziółkowska ostrzega nie tylko przed koronawirusem, ale także innymi kataklizmami. Stefan Dziekoński, przygląda się brutalnemu morderstwu dreszczowca Remigiusza Mroza. Nasi dziennikarze już od września pokazują, że życie każdego człowieka ma sens, niepełnosprawność nie pozbawia ludzi praw do godności, miłości, radości, szaleństw, błędów. Naszych dziennikarzy wspierają reporterzy i fotografowie z Super Express -u oraz redaktorka Dziennika Gazety Prawnej.

Dobrej lektury, redaktor naczelna Vanessa Nachabe Grzybowska, matka dwóch chłopców z niepełnosprawnością sprzężoną chorych na chorobę genetyczną „sól i pieprz”.

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up