Diety

Deser z tapioką i mango na refluks

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Mango i tapioka według dietetyków powstrzymują refluks. Podajemy prosty przepis na pyszną i leczącą leguminę.

Składniki na 4 porcje. 80-100 g tapioki, puszka mleczka kokosowego, 4 łyżki do zupy cukru kokosowego, 250-570 ml wody, łyżeczka od herbaty sproszkowanej trawy cytrynowej, sok i skórka z połowy limonki lub cytryny, jedno dojrzałe mango, najlepiej to lotnicze ( mango, które dociera do kraju samolotem, bo owoce dojrzewają na drzewach).

Przygotowanie: do garnka wlewamy wodę, mleczko kokosowe, wsypujemy tapiokę. Perły z tapioki moczymy ok 60-90 minut. Następnie dodajemy cukier, proszek z trawy cytrynowej. Gotujemy 20-25 minut, na wolnym ogniu cały czas mieszając, aby nie przypalić pereł. Gdy kulki staną się przezroczyste dodajemy sok z limonki lub cytryny. Na dno miseczki wlewamy zmiksowane mango, leguminę zalewamy perłami z tapioki a na koniec dekorujemy skórką z limonki. Możemy też posypać zielonym proszkiem z alg, jeśli nikt na nie nie jest uczulony.

Przepis opracowany na podstawie konsultacji z dr. Ireną Dawidiuk dla dzieci i osób z zespołem „sól i pieprz” oraz z autyzmem.

 

 

 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Niewiele da się zrobić, ale da się kochać

Previous article

Windą, czy wspinaczka na górę?!

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up