AktualnościKońskie rżenie

Dziewczynka, miłe wspomnienie z hipoterapii

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

 

 To była jeszcze mała Dziewczynka, ale bardzo ekspansywna. Nasze pierwsze spotkanie nie było zbyt przyjemne. Bezceremonialnie zadawała bardzo osobiste pytania i uparcie je powtarzała, kiedy próbowałam nie odpowiadać. Zdawała się zupełnie nie rozumieć tłumaczenia co to znaczy prywatność i prawo do jej ochrony. I tak to się toczyło przez kolejne tygodnie. Z czasem przywykła, że na niektóre pytania po prostu nie odpowiadam, ale chyba jednak nie rozumiała powodów mojej wstrzemięźliwości. Coraz pewniej czuła się na koniu i któregoś dnia poprosiła, żeby koń pobiegł szybciej. Chód szybszy od stępa to kłus, kiedy koń kłusował musiałam biec obok niego. Dziewczynka polubiła podskakiwanie na końskim grzbiecie i czasem prosiła o taką odmianę w zajęciach. Któregoś dnia, biegnąc obok konia, potknęłam się i upadłam. Konia nie puściłam, ale wstałam obolała, bo stłukłam sobie żebra. Wtedy  Dziewczynka, która tak mało, wydawałoby się, miała zrozumienia dla uczuć drugiego człowieka, zapytała: „Czy ja mogę coś dla pani zrobić?” „Możesz mi dać całusa, słoneczko”, odpowiedziałam i wtedy Ona schyliła się i ucałowała mnie. Od tamtej pory z naszych wspólnych chwil znikło skrępowanie i zajęcia przebiegały w dużo przyjemniejszej atmosferze. Dziewczynka miała bardzo bogatą fantazję, świetnie inscenizowała różne scenki i obdarzała mnie najróżniejszymi rolami. Sama też grała różne role z godnym podziwu zaangażowaniem. Osobistych pytań więcej nie było. Zostały miłe wspomnienia.


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Tylko prawda nas wyzwoli!

Previous article

Chłopiec w słuchawkach

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up