AktualnościRecenzje

Jak przekuć własną pasję w biznes?

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Połączyła ich miłość do gór, Podhala i ekologiczny tryb życia. Dwaj biznesmeni z Poznania, Adam Michańków – właściciel agencji interaktywnej i strateg biznesu oraz Jacek Wielopolski – radca prawny, po latach doświadczenia w prowadzeniu własnych firm, podjęli decyzję o stworzeniu unikalnego miejsca na mapie polskich inwestycji turystycznych. Miejsca zaprojektowanego przy użyciu nowoczesnych rozwiązań budowlano-architektonicznych, ale wybudowanego w zgodzie z lokalnym ekosystemem, podhalańską kulturą, tradycją i sztuką oraz ludowym designem. Miejsca, które nie będzie traktowane przez potencjalnych inwestorów jako kolejne źródło pasywnego dochodu, ale stanie się dla nich rodzinnym azylem i wymarzonym kierunkiem na kameralny wypoczynek.
W ten sposób powstało Zakolovers, czyli koncept budowy designerskich osad willi stworzonych z myślą o rodzinnym wypoczynku, wkomponowanych w najwyższą, usytuowaną na 992 m.n.p.m. malowniczą część Zakopanego – Toporową Cyrhlę. W ramach pierwszej inwestycji – Cyrhla Villas – powstaną 54 apartamenty zlokalizowane w 12 willach zbudowanych zgodnie z ideą eco-thinking.

Budują, ale nie są deweloperami

Mimo, że twórcy Zakolovers weszli w rynek nieruchomości z realizacją ambitnej inwestycji, nie chcą być określani jako deweloperzy.
Deweloperzy realizują kolejne zyskowne inwestycji traktując całe przedsięwzięcie czysto biznesowo, co jest zrozumiałe. W naszym przypadku realizujemy tak naprawdę “projekt życia” oparty na naszych marzeniach i miłości do Podhala. Do Cyrhla Villas podchodzimy jak do budowy własnego, wymarzonego domu. Tworzymy miejsce, w którym będziemy sami przebywać i gdzie będziemy spędzać czas w gronie przyjaciół i rodziny – komentuje Adam Michańków, współtwórca Zakolovers.
– Nasz pomysł na stworzenie Zakolovers poparty jest dużą znajomością rynku budowlanego. Wiele lat pracowałem w agencji rządowej odpowiedzialnej za prywatyzację i restrukturyzację nieruchomości Skarbu Państwa i mam doświadczenie w doradztwie prawnym związanym z regulacją stanów prawnych nieruchomości. Adam natomiast, przez 4 lata prowadził przebudowę 33 marketów dla sieci Minimal, a jego agencje marketingowe były odpowiedzialne za działania dla znanych poznańskich deweloperów m.in. UWI Inwestycje S.A. czy Agrobex. Dodatkowo zadbaliśmy o to, by Zakolovers tworzył zespół ekspertów z długoletnim doświadczeniem w zarządzaniu 5-gwiazdkowymi hotelami – dodaje Jacek Wielopolski.
Kluczem do realizacji wspomnianych, budowniczych marzeń Zakolovers było znalezienie, w przepełnionym inwestycjami Zakopanem, idealnej lokalizacji, z dala od miejskiego, turystycznego zgiełku, ale w optymalnej odległości od górskich szlaków i atrakcji. Jednym z kluczowych problemów, z którymi spotkali się inwestorzy, był skup działek, na których obecnie powstają trzy etapy inwestycji Cyrhla Villas, posiadające łącznie 54 apartamenty. Do osady przynależy ponad 10 000 mkw. działek budowlanych i prawie. 16 000 mkw. terenów zielonych (łąk, lasu, w tym 250 mkw. przepływającego przez teren potoku, graniczącego z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

Góralski sznyt w ekologicznym wydaniu

Źródłem inspiracji dla Zakolovers stały się zakopiańskie wille witkiewiczowskie, bogate w detale i charakterystyczne elementy ozdobne. Aby osiągnąć efekt, jak najbardziej zbliżony do oryginału, a jednocześnie nowoczesny i przyjazny środowisku, twórcy konceptu nawiązali współpracę z lokalnymi wykonawcami i rzemieślnikami, z pełnym poszanowaniem dla podhalańskiej kultury.
Do naszego projektu zaprosiliśmy nagradzaną na światowych konkursach Pracownię Architektoniczną Modelina oraz pochodzącego z Toporowej Cyrhli architekta Stanisława Topora, który dba o to, by wkomponować osadę w dobrze znany mu, wyjątkowy krajobrazkomentuje Adam Michańków.Naszym celem jest nadanie osadzie uroku małej podhalańskiej wioski, jaką niegdyś było Zakopane. Dlatego podjęliśmy się współpracy z lokalnymi artystami, a także wspieramy Liceum Sztuk Pięknych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Wierzymy, że dzięki temu Cyrhla Villas będzie miejscem obcowania nie tylko z górską przyrodą, ale też z lokalną sztuką, np. dzięki wystawom prac artystów realizowanym w naszej przestrzeni – dodaje Michańków.

Inwestycja w symbiozie z Podhalem

Ideą twórców jest to, by Cyrhla Villas stały się ukłonem dla podhalańskiej kultury, sztuki i natury. Wszystkie atrakcje i udogodnienia zostały zaplanowane tak, by pielęgnować lokalne tradycje i uwrażliwiać na piękno otaczającej przyrody. Z poszanowania do ekosystemu Podhala, założyciele Zakolovers dbają o to, by jak najmniej ingerować w otaczający osadę las i wdrażają rozwiązania w duchu eco-thinking. Ich celem jest zminimalizowanie zużycia energii i marnotrawstwa, co przełoży się również na późniejsze zmniejszenie kosztów użytkowania budynków i terenu zielonego, a także symbiozę z otoczeniem.
Celem Zakolovers jest także stworzenie klimatycznego miejsca dla rodzin z dziećmi, które zapewni zarówno rodzicom, jak i ich pociechom szereg aktywności o każdej porze roku.
Chcemy edukować najmłodszych o pięknie kultury Podhala poprzez zabawę, jak również rozwijać wrażliwość dzieci na górskie piękno natury i dobro zwierząt. W naszej osadzie dzieci będą miały mnóstwo okazji do wartościowego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Będą mogły hasać po domkach na drzewach, spędzać czas na ekofarmie czy w alpakarni oraz w miniarboretum z roślinnością charakterystyczną dla Podhala, gdzie chcemy zasadzić gatunki drzew, krzewów i bylin typowych dla tatrzańskiego ekosystemu. Na terenie osady będą również realizowane warsztaty i animacje, które pozwolą dzieciom na odkrywanie skarbów podhalańskiego dziedzictwamówi Adam Michańków.
Budowa pierwszego etapu inwestycji – Cyrhla Villas I zakończy się w 3. kwartale 2023.

Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Zostań Ogrodowym Superbohaterem!

Previous article

Nie wierzę! Niepełnosprawny sfinansuje asystentów?

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up