AktualnościNowości medyczneWażne

Jest polski lek na koronawirusa

0

Polski lek z chlorochininą już dostał zezwolenie na leczenie koronawirusa. Chlorochina to powszechnie stosowany lek przeciw malarii i chorobom autoimmunologicznym. Medykament blokuje infekcję wirusową.

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał pozytywną decyzję w sprawie zmiany do pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla produktu leczniczego ARECHIN (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki.

Zmiana polega na dodaniu nowego wskazania terapeutycznego: „Leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2” oraz związanego z nim dawkowania produktu leczniczego.

Arechin to lek pierwotniakobójczy stosowany m.in. w leczeniu tocznia rumieniowatego i malarii.

Uzasadnienie oparte na analizie pochodzącej z opublikowanych danych klinicznych.

Lekarstwo jest produkowane w zakładach produkcyjnych Adamed Pharma w Polsce.  Ma być  dostępne dla pacjentów wymagających leczenia tym produktem.

Zarejestrowane dawkowanie na zakażenia koronowirusami:
500 mg 2 razy dziennie po 1 tabletce (250 mg) przez 7 do 10 dni.
W uzasadnionych przypadkach lek przyjmować należy 2 razy dziennie po 2 tabletki (500 mg) przez 7 do 10 dni.

Adamed Pharma, polska firma farmaceutyczna, zabezpieczyła zapas produktu na potrzeby Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych.

Produkt dostępny na receptę.

https://www.isbzdrowie.pl/2020/03/jest-polski-lek-wspomagajacy-leczenie-koronawirusa/


http://Źródło: Puls Medycyny https://pulsmedycyny.pl/leki-na-koronawirusa-sars-cov-2-skuteczne-moga-byc-juz-znane-substancje-984865

Ratujmy niepełnosprawnych przed koronawirusem!

Previous article

Katolicy w dobie koronawirusa

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Równo 100 lat temu, w Wadowicach w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 (dawniej Rynek 2) przyszedł na świat Karol Wojtyła. Dzisiaj zapraszamy Was, byście poznali Jana Pawła II. Z powodu epidemii COVIDA 19 nasi dziennikarze pracowali w trudnych warunkach, aby zapewnić  ciekawe teksty np. o wolontariacie, czy historii o rodzicach papieża Polaka. Życzymy Państwu Dużo zdrowia i dobrej lektury, redakcja portalu Magazyn Dzielnej Matki.

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up