Wiara

Józef z Nazaretu, ziemski ojciec Jezusa, opiekun chorych

0
Podziel się wpisem:

Józef z Nazaretu, ziemski ojciec Jezusa chroni w przypadku pokus alkoholowych, z czym niestety są związane choroby wątroby.  I tak np. gdy człowiek upije się i straci pamięć, nie będzie mógł trafić do hotelu na wakacjach. A wątroba z bólu będzie puchła. To trzeba na pomoc wzywać s. Józefa ! A tak na poważnie to święty Józef chroni przed zdradzeniem zony, męża, romansem wakacyjnym pomaga w sytuacjach beznadziejnych, gdy coś się złego przytrafi, ktoś nas ba nawet podtruje. Św. Józef z Nazaretu, mąż Marii, matki Jezusa, prawny ojciec i opiekun Jezusa, z zawodu cieśla. Pobożny Żyd. Jeszcze przed zaślubinami z Marią, kiedy dowiedział się, że Maryja oczekuje dziecka, wiedząc, że nie jest to jego potomek, postanowił dyskretnie usunąć się z życia Maryi. – Aby uwierzył w boskie ojcostwo Chrystusa we śnie objawił mu się anioł i wyjaśnił jego cudowne pochodzenie. To jego anioł ostrzegł przed prześladowaniem Heroda I Wielkiego i kazał razem z rodziną uciekać do Egiptu. Józef umiał kochać, troszczyć się o rodzinę, szanować, współczuć i przebaczać. Jest ciągle aktualnym dowodem na to, że prawdziwe ojcostwo jest możliwe również do realizacji także przez tych, którzy nie są ojcami na sposób ciała  a więc kapłanów, zakonników i mężczyzn żyjących samotnie czy w odosobnieniu. Święty Józef, jako opiekun Syna Bożego, był niezwykłym człowiekiem, na którym można polegać. Jezus zawdzięcza też mu w pewnym sensie królewski rodowód- syna Dawida.  Ale też to, że to On zawsze troszczył się o jego byt. Także o dietę. Gdy Jezus zaczynał nauczać Józef już umarł. Miał najpiękniejszy pogrzeb, byli przy nim Jezus i Maryja. Od XV w rozwija się kult św. Józefa. Jest uważany za patrona całego Kościoła, dobrej śmierci, rzemieślników i robotników, sierot, ojców. A także chorych i cierpiących na problemy z wątrobą, szczególnie alkoholików mających marskość wątroby. Do dziś w wielu parafiach 23 stycznia obchodzi się rocznicę ślubu św. Józefa z Marią. A także w wielu parafiach tego dnia alkoholicy składają przysięgę na św. Józefa, że rezygnują z picia alkoholu.

Biografia

Święty Józef – ( ur.I w pne. Betlejem, zmarł 20 rok n.e. Nazaret) Ewangelie i niektóre apokryfy, np. Protoewangelia Jakuba podają, że Józef wywodził się z rodu króla Dawida z pokolenia Judy. Według apokryfów przed małżeństwem z Maryją Józef poślubił Salomę, z którą miał synów Jakuba i Judę Tadeusza, córki: Lizję i Lidię. Gdy owdowiał poślubił Maryję. Kościół katolicki ukazuje św. Józefa jako wzór takich cnót, jak posłuszeństwo Bogu, wiara, pracowitość, męstwo, sprawiedliwość, czystość, piękna miłość, skromność, ubóstwo, milczenie, opanowanie i inne. Na całym świecie istnieją ośrodki badawcze prowadzące studia z zakresu józefologii, nauki o Bogu na podstawie życia św. Józefa.

Modlitwa do św. Józefa

Szukanie pomocy za wstawiennictwem św. Józefa (1)

Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci przenajświętszą Krew, Serce, Oblicze Twego Jednorodzonego Syna, wszystkie cnoty i zasługi Matki Najświętszej i Jej przeczystego Oblubieńca, św. Józefa, oraz wszystkie skarby Kościoła Świętego dla wyjednania łaski ostatecznego zbawienia i łask nam potrzebnych, szczególnie tej… (wymienić intencję), dla…

Święty Józefie, ofiaruję Ci miłość Jezusa i Maryi, jaką żywią ku tobie. Ofiaruję Ci też uwielbienia , hołdy wdzięczności i ofiary, jakie Ci wierni złożyli przez wieki aż do tej chwili. Siebie i wszystkich drogich memu sercu oddaję na zawsze Twej świętej opiece. Błagam Cię dla Miłości Boga i Najświętszej Maryi Panny, Twej Oblubienicy, racz nam wyjednać łaskę ostatecznego zbawienia i wszystkie łaski nam potrzebne, szczególnie tę wielką łaskę… (wymienić intencję). Pośpiesz mi na ratunek, święty Patriarcho i pociesz mnie w tym strapieniu.

O, św. Józefie, przyjacielu Serca Jezusa, wysłuchaj mnie. O, Józefie, ratuj nas w życiu i w śmierci, ratuj nas w każdym czasie!


Podziel się wpisem:

Brat Elia sfotografował Jezusa

Previous article

Chodź ze mną, na moich nogach dotkniesz nieba

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up