Aktualności

Kiedy dzieci wrócą do szkoły?

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Kiedy dzieci wrócą do szkoły 2020? Premier Mateusz Morawiecki szkoły zamknął jako pierwsze w połowie marca. Jak poinformował rząd szkoły (uczelnie wyższe, przedszkola i żłobki) ośrodki rewalidacyjno wychowawcze będą zamknięte do 26 kwietnia. Oznacza to, że uczniowie wrócą do szkół – o ile się nic nie zmieni – w poniedziałek 27 kwietnia 2020.
Czy jednak tak się tanie?

Na ten moment szkoły, przedszkola i żłobki mają pozostać zamknięte do 26 kwietnia. Jednak prawdopodobnie jeszcze przez jakiś czas pozostaną zamknięte.

– Reagujemy na to, co się dzieje – tłumaczył Dariusz Piontkowski, szef MEN w TVP Info. Przyznał także, że nie można stwierdzić na 100 proc., że uczniowie wrócą do szkół 27 kwietnia. Taka decyzja będzie podjęta po konsultacjach między innymi z ministrem zdrowia.

Zapytany, kiedy dzieci i młodzież może się spodziewać decyzji w tej sprawie, Piontkowski powiedział, że między 19. a 25. kwietnia będzie informacja o kolejnych decyzjach. – Jeżeli będzie to konieczne, będziemy przedłużali zamknięcie szkół – dodał.

W  planach jest również przedłużenie zasiłku na opiekę nad dzieckiem. 

W Polsce wciąż odnotowywane są kolejne zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby przybyło 206 nowych infekcji, kolejnych 5 osób zmarło. Na ten moment w Polsce oficjalnie potwierdzono 7 408 zakażeń, i 268 zgonów.


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik zachęca do modlitwy w intencji ochrony życia

Previous article

Jest polski lek na koronawirusa

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up