Kiedy dzieci wrócą do szkoły 2020? Premier Mateusz Morawiecki szkoły zamknął jako pierwsze w połowie marca. Jak poinformował rząd szkoły (uczelnie wyższe, przedszkola i żłobki) ośrodki rewalidacyjno wychowawcze będą zamknięte do 26 kwietnia. Oznacza to, że uczniowie wrócą do szkół – o ile się nic nie zmieni – w poniedziałek 27 kwietnia 2020.
Czy jednak tak się tanie?
Na ten moment szkoły, przedszkola i żłobki mają pozostać zamknięte do 26 kwietnia. Jednak prawdopodobnie jeszcze przez jakiś czas pozostaną zamknięte.
– Reagujemy na to, co się dzieje – tłumaczył Dariusz Piontkowski, szef MEN w TVP Info. Przyznał także, że nie można stwierdzić na 100 proc., że uczniowie wrócą do szkół 27 kwietnia. Taka decyzja będzie podjęta po konsultacjach między innymi z ministrem zdrowia.
Zapytany, kiedy dzieci i młodzież może się spodziewać decyzji w tej sprawie, Piontkowski powiedział, że między 19. a 25. kwietnia będzie informacja o kolejnych decyzjach. – Jeżeli będzie to konieczne, będziemy przedłużali zamknięcie szkół – dodał.
W planach jest również przedłużenie zasiłku na opiekę nad dzieckiem.
W Polsce wciąż odnotowywane są kolejne zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby przybyło 206 nowych infekcji, kolejnych 5 osób zmarło. Na ten moment w Polsce oficjalnie potwierdzono 7 408 zakażeń, i 268 zgonów.
Komentarze