Aktualności

Kolędowanie z potrzebującymi – rusza coroczna akcja PoKolędzie JP2

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Tradycyjnie w czasie świąteczno-noworocznym Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza zespoły muzyczne, chóry i schole do wspólnego kolędowania z potrzebującymi w ramach akcji PoKolędzie JP2. Kolędnicy odwiedzą hospicja, areszty, szpitale, domy dla bezdomnych czy domy dziecka dzieląc się z ich mieszkańcami radością Bożego Narodzenia. Siódma już edycja akcji, której mottem są słowa „Niesiemy radość całemu światu!”, rusza zaraz po Świętach. Organizator czeka na zgłoszenia profesjonalistów i amatorów, którzy chcą wcielić się w rolę kolędników, ale też instytucji, które chcą kolędników przyjąć.

W poprzedniej edycji akcji uczestniczyło 47 zespołów, które zorganizowały 54 spotkania kolędowe w 17 miastach w całej Polsce. Z roku na rok te liczby są coraz większe.

Chcemy, by cała Polska poczuła radość i nadzieję, jaką niesie kolęda tym, którzy podczas Świąt nie mogą być w domu z rodzinami. Każde spotkanie kolędowe to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. Kolędy znamy wszyscy. Śpiewamy je wspólnie, bez względu na wiek czy umiejętności wokalne. To tworzy więź i wspólnotę. Podczas kolędowania wszyscy stajemy się rodziną – mówi Jan Krutul, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

„PoKolędzie JP2” to nazwa, która powstała po połączeniu dwóch pojęć: „pokolenie JP2”, bo takim pokoleniem czuli i czują się pomysłodawcy akcji, czyli chórzyści Centrum Myśli Jana Pawła II oraz „po kolędzie”, rozumiane jako podtrzymywanie pięknej polskiej tradycji chodzenia „po kolędzie”, czyli kolędowania w okresie bożonarodzeniowym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekt wychodzenia z kolędą do ludzi.

Cieszę się, że tę akcjęprzyjmuje coraz więcej ludzi i instytucji – mówi Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II. Niesiemy radość – może nie całemu światu, ale na pewno całej Polsce i z tą radością wkraczamy w Nowy Rok 2020 – tak bardzo dla nas ważny, bo jubileuszowy z przypadającą w maju 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły. Ale oprócz radości ze wspólnego przebywania z drugim człowiekiem i muzykowania, akcja ta niesie w sobie przesłanie miłości i o niej właśnie opowiada. Zainspirowani słowami Jana Pawła II[1], chcemy, aby miłość dotarła do wszystkich, którzy jej szczególnie potrzebują, a zwłaszcza do cierpiących i zapomnianych. Gorąco zachęcam do udziału w kolejnej, 7. edycji PoKolędzia JP2 – dodaje dyrektor Michał Senk.

Koncerty kolęd będą odbywać się przez cały styczeń 2020 roku. Do udziału zaproszone są zespoły: od profesjonalnych chórów, poprzez schole przy parafiach, po muzykujące grupy przyjaciół i amatorów z całej Polski. Chęć włączenia się do akcji można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej: pokoledziejp2.pl

Kolędnicy zostaną wyposażeni w pakiet materiałów, w tym śpiewniki, plakaty oraz materiały promocyjne.

 

 

 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

SIŁAczki i SIŁAcze

Previous article

Czy święta mają sens? [WIDEO]

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up