AktualnościNie przegap

Kongres o zawodach pomocowych z prezydentem Andrzejem Dudą

1

Kongres Profesji i Zawodów Pomocowych, organizowany pod auspicjami Prezydenta RP, to wydarzenie inicjujące prace nad integracją profesji i zawodów pomocowych. Kongres będzie okazją do spotkania się przedstawicieli różnych środowisk zawodowych, wymiany doświadczeń, określenia tego, co profesjonalistów łączy. Na Kongresie zaprezentowane zostaną i poddane pod dyskusję propozycje kierunkowych rozwiązań przygotowane w Narodowej Radzie Rozwoju.

 

Kongres Profesji i Zawodów Pomocowych stanowi kontynuację Kongresu Poradnictwa, który miał miejsce 1 lipca 2019 roku. Dlatego zostaną na nim zaprezentowane rezultaty prac podjętych po pierwszym kongresie, a mających na celu wsparcie rozwoju profesjonalnego poradnictwa jako usługi społecznej pierwszego kontaktu.

 

Kongres rozpoczną dyskusje środowiskowe w pięciu równoległych grupach:

 

1) Poradnictwo, doradztwo,

2) Opieka, wychowanie,

3) Praca socjalna;

4) Praca środowiskowa,

5) Terapia.

 

Są to podstawowe obszary świadczenia usług społecznych, które w sposób naturalny pozycjonują bliskie sobie profesje i zawody pomocowe.

 

W każdej grupie dyskusja – najpierw panelowa, a następnie otwarta – będzie się ogniskować wokół trzech pytań:

(1) co nas łączy, co nas dzieli?;

(2) jakie korzyści możemy osiągnąć z podjęcia działań integracyjnych?;

(3) jakie konkretne działania integracyjne i prorozwojowe warto podjąć?

 

Wyjątkiem będzie grupa Poradnictwo, doradztwo, której prace rozpoczną się od przedstawienia stanu prac roboczych nad (i) wspólnymi standardami poradnictwa, (ii) programem wsparcia dla organizacji pozarządowych świadczących usługi poradnicze oraz (iii) stworzeniem ogólnopolskiej bazy poradnictwa.

 

W części plenarnej Kongresu w ramach pierwszego panelu moderatorzy grup tematycznych przedstawią dorobek prac grupowych. Następnie będzie miało miejsce wystąpienie Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg, a wydarzenie zakończy druga dyskusja panelowa o możliwościach i kierunkach integracji profesji i zawodów pomocowych.

 

Zapraszamy do udziału!

FORMULARZ REJESTRACYJNY >>>

Poleć znajomemu


https://www.prezydent.pl/kancelaria/kongres-profesji-i-zawodow-pomocowych

Dla miłości nie ma barier

Previous article

W poszukiwaniu Excalibura

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 dociera do kolejnych krajów. Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed zarazą. W artykule naszej dziennikarki dowiedzą się Państwo jak przed koronawirusem chronić niepełnosprawnych. Wrzesień to miesiąc ważnych dla polskiej historii wydarzeń. O wojnie i Powstaniu Warszawskim pisze Stefan Dziekoński. Zapraszamy do cyklu jego opowiadań o niezłomnych i wyjątkowych Polakach. Już we wrześniu konferencja o seksie. O tym, że niepełnosprawni też potrafią się kochać pisze Olga Ziółkowska. Zapraszamy Was do galerii i oglądania fotoreportażu RŻYSKO.

Życzymy dobrej lektury

Redakcja Dzielnej Matki

 

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up