AktualnościWażne

Konie, różowy opłatek i jasełka

0

To była niezapomniana wigilia! Gmina Jabłonna zachęciła nas wszystkich do przedstawienia Jasełek, abyśmy wspólnie cieszyli się Dobrej Nowiny. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Relacja z 9. spotkania wigilijnego fundacji Dzielna Matka

W samo południe 07.12.2019r .busy wyruszyły po część naszych podopiecznych (ci co mogli to dojechali sami), aby zawieść wszystkich do stajni Klucz w Skrzeszewie. Było zimno, wiał wiatr, ale nie bardzo nam to przeszkadzało, bo przecież mieliśmy się spotkać już w świątecznej atmosferze. No i było zaplanowanych wiele atrakcji. Największa to występ jedynego w Polsce teatru konnego Cabriola. To niesamowite, co ci utalentowani aktorzy potrafią robić na swoich koniach.

Nie obyło się również bez jasełek i wspólnego śpiewania kolęd. Przekonująca gra aktorska to nie wszystko. Aby publiczność mogła poczuć klimat związany ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem i wczuć się w przedstawioną historię,mieliśmy odpowiednie stroje i dodatki – dla aniołów niezbędne białe sukienki i skrzydła,które udało nam się zrobić, a także indiańskie pióropusze, które symbolizowały Trzech Króli.  Nawet koń Gallardo miał czerwony kantar, czerwone nauszniki i czerwone owijki.

Dzieliliśmy się też opłatkiem niezwykłym – różowym – z konikami i innymi zwierzętami, jakie mieszkają w stajni. Mimo paskudnej pogody pospacerowaliśmy też trochę po okolicy. A potem, nieco zmarznięci i zmęczeni, za to bardzo głodni, zasiedliśmy wszyscy do wigilijnego stołu, na którym znalazły się tradycyjne potrawy przygotowane przez wolontariuszy fundacji i kucharza. Dziewczyny z fundacji stanęły na głowie i przygotowały 12 potraw. Były pyszne i szybko zniknęły. A my długo gadaliśmy, wspominaliśmy, śmialiśmy się. Takie okazje to dobry czas do przemyśleń. Ale dwadzieścia minut przed 18.00 musieliśmy zacząć się zbierać do domów. I znów nie zawiodły nas nasze busy i ich przemili kierowcy. Dziękuję za ten dzień wszystkim, do zobaczenia za rok. I Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Zobacz galerię: 

Czy święta mają sens? [WIDEO]

Previous article

Dobre maniery okazują się być „trudną materią” podczas świąt!

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Równo 100 lat temu, w Wadowicach w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 (dawniej Rynek 2) przyszedł na świat Karol Wojtyła. Dzisiaj zapraszamy Was, byście poznali Jana Pawła II. Z powodu epidemii COVIDA 19 nasi dziennikarze pracowali w trudnych warunkach, aby zapewnić  ciekawe teksty np. o wolontariacie, czy historii o rodzicach papieża Polaka. Życzymy Państwu Dużo zdrowia i dobrej lektury, redakcja portalu Magazyn Dzielnej Matki.

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up