AktualnościWażne

Konie, różowy opłatek i jasełka

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

To była niezapomniana wigilia! Gmina Jabłonna zachęciła nas wszystkich do przedstawienia Jasełek, abyśmy wspólnie cieszyli się Dobrej Nowiny. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Relacja z 9. spotkania wigilijnego fundacji Dzielna Matka

W samo południe 07.12.2019r .busy wyruszyły po część naszych podopiecznych (ci co mogli to dojechali sami), aby zawieść wszystkich do stajni Klucz w Skrzeszewie. Było zimno, wiał wiatr, ale nie bardzo nam to przeszkadzało, bo przecież mieliśmy się spotkać już w świątecznej atmosferze. No i było zaplanowanych wiele atrakcji. Największa to występ jedynego w Polsce teatru konnego Cabriola. To niesamowite, co ci utalentowani aktorzy potrafią robić na swoich koniach.

Nie obyło się również bez jasełek i wspólnego śpiewania kolęd. Przekonująca gra aktorska to nie wszystko. Aby publiczność mogła poczuć klimat związany ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem i wczuć się w przedstawioną historię,mieliśmy odpowiednie stroje i dodatki – dla aniołów niezbędne białe sukienki i skrzydła,które udało nam się zrobić, a także indiańskie pióropusze, które symbolizowały Trzech Króli.  Nawet koń Gallardo miał czerwony kantar, czerwone nauszniki i czerwone owijki.

Dzieliliśmy się też opłatkiem niezwykłym – różowym – z konikami i innymi zwierzętami, jakie mieszkają w stajni. Mimo paskudnej pogody pospacerowaliśmy też trochę po okolicy. A potem, nieco zmarznięci i zmęczeni, za to bardzo głodni, zasiedliśmy wszyscy do wigilijnego stołu, na którym znalazły się tradycyjne potrawy przygotowane przez wolontariuszy fundacji i kucharza. Dziewczyny z fundacji stanęły na głowie i przygotowały 12 potraw. Były pyszne i szybko zniknęły. A my długo gadaliśmy, wspominaliśmy, śmialiśmy się. Takie okazje to dobry czas do przemyśleń. Ale dwadzieścia minut przed 18.00 musieliśmy zacząć się zbierać do domów. I znów nie zawiodły nas nasze busy i ich przemili kierowcy. Dziękuję za ten dzień wszystkim, do zobaczenia za rok. I Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Zobacz galerię: 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Czy święta mają sens? [WIDEO]

Previous article

Dobre maniery okazują się być „trudną materią” podczas świąt!

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up