AktualnościWażne

Konie, różowy opłatek i jasełka

0

To była niezapomniana wigilia! Gmina Jabłonna zachęciła nas wszystkich do przedstawienia Jasełek, abyśmy wspólnie cieszyli się Dobrej Nowiny. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Relacja z 9. spotkania wigilijnego fundacji Dzielna Matka

W samo południe 07.12.2019r .busy wyruszyły po część naszych podopiecznych (ci co mogli to dojechali sami), aby zawieść wszystkich do stajni Klucz w Skrzeszewie. Było zimno, wiał wiatr, ale nie bardzo nam to przeszkadzało, bo przecież mieliśmy się spotkać już w świątecznej atmosferze. No i było zaplanowanych wiele atrakcji. Największa to występ jedynego w Polsce teatru konnego Cabriola. To niesamowite, co ci utalentowani aktorzy potrafią robić na swoich koniach.

Nie obyło się również bez jasełek i wspólnego śpiewania kolęd. Przekonująca gra aktorska to nie wszystko. Aby publiczność mogła poczuć klimat związany ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem i wczuć się w przedstawioną historię,mieliśmy odpowiednie stroje i dodatki – dla aniołów niezbędne białe sukienki i skrzydła,które udało nam się zrobić, a także indiańskie pióropusze, które symbolizowały Trzech Króli.  Nawet koń Gallardo miał czerwony kantar, czerwone nauszniki i czerwone owijki.

Dzieliliśmy się też opłatkiem niezwykłym – różowym – z konikami i innymi zwierzętami, jakie mieszkają w stajni. Mimo paskudnej pogody pospacerowaliśmy też trochę po okolicy. A potem, nieco zmarznięci i zmęczeni, za to bardzo głodni, zasiedliśmy wszyscy do wigilijnego stołu, na którym znalazły się tradycyjne potrawy przygotowane przez wolontariuszy fundacji i kucharza. Dziewczyny z fundacji stanęły na głowie i przygotowały 12 potraw. Były pyszne i szybko zniknęły. A my długo gadaliśmy, wspominaliśmy, śmialiśmy się. Takie okazje to dobry czas do przemyśleń. Ale dwadzieścia minut przed 18.00 musieliśmy zacząć się zbierać do domów. I znów nie zawiodły nas nasze busy i ich przemili kierowcy. Dziękuję za ten dzień wszystkim, do zobaczenia za rok. I Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Zobacz galerię: 

Czy święta mają sens? [WIDEO]

Previous article

Dobre maniery okazują się być „trudną materią” podczas świąt!

Next article

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Walentynki bez miłości? W naszym najnowszym lutowym magazynie dowiecie się jak wygląda prawdziwa miłość bez barier. Dla wielu osób ślub pary na wózkach jest przecież niemożliwy. Jolanta Sawicka wciąga nas w miłosne igraszki młodych niepełnosprawnych. Ich miłość zabija! Dosłownie. Siostra Bożysława na podstawie teologicznych rozważań i autorytetów dowodzi, że nasze ukochane zwierzęta pójdą z nami do Raju. Dziennikarze magazynu przygotowali dla poradnik jak wybrać dobry turnus rehabilitacyjny. Rozmowa syna z matką albo matki z synem ASPI zachwyciła wszystkich. Dziennikarz z zespołem Aspergera w  wywiadzie z mamą pytał, czy, każdy ma prawo do szczęścia. Stefan Dziekoński, przygląda się jednemu z filmów pt.” Magiczny miecz. Legenda Camelota”. Nasi dziennikarze już od września pokazują, że życie każdego człowieka ma sens, niepełnosprawność nie pozbawia ludzi praw do godności, miłości, radości, szaleństw, błędów. Naszych dziennikarzy wspierają reporterzy i fotografowie z Super Express -u oraz redaktorka Dziennika Gazety Prawnej.

Dobrej lektury, redaktor naczelna Vanessa Nachabe Grzybowska, matka dwóch chłopców z niepełnosprawnością sprzężoną chorych na chorobę genetyczną „sól i pieprz”.

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up