Aktualności

KORONAWIRUS

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że są już cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą czterech osób z województwa mazowieckiego (Warszawa). Oznacza to, że liczba zarażonych wzrosła do 68 osób. Jedna osoba w Polsce zmarła. Była to pacjentka (56 l.) z Poznania.

Drastyczne rozporządzenia w Warszawie! Błyskawiczne pogrzeby ofiar koronawirusa!

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce potwierdzono w środę, 4 marca. Ogólna liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem na świecie zbliża się do 150 tys. Najwięcej przypadków zanotowano dotychczas w Chinach, Korei Południowej i we Włoszech. Liczba osób zmarłych przekroczyła już 5 tys.

Chory mężczyzna w metrze: sześć stacji zamkniętych!

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak często występują objawy?

Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?

Najbardziej narażone są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach

Metropolita częstochowski zalecił od Środy Popielcowej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego w czasie wszystkich mszy i nabożeństw modlitwę na uchronienie się przed epidemią koronawirusa. Jest to pieśń Suplikacji, czyli błagalna: Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny. Suplikacje są szczególnie zalecane i praktykowane w trudnych chwilach– występowania klęsk żywiołowych lub w narodowych nieszczęściach.

Święty Boże, Święty Mocny, Święty a Nieśmiertelny Zmiłuj się nad nami… Od powietrza, głodu, ognia i wojny Wybaw nas Panie! Od nagłej i niespodzianej śmierci Zachowaj nas Panie! My grzeszni Ciebie Boga prosimy Wysłuchaj nas Panie!

https://www.biblijni.pl/modlitwy/17_suplikacje_modlitwa.html


Suplikacje to błagalne i pokorne prośby. Najbardziej znana pieśń lamentacyjna to : „Święty Boże, Święty mocny”. Każda zwrotka opatrzona jest refrenem: „Prosimy Cię, Panie! ”

Następnie trzykrotnie powtarza się : „Jezu przepuść! Jezu wysłuchaj! O Jezu, Jezu, Jezu! Zmiłuj się na nami!”

Ostatnia część jest wezwaniem zwróconym do Matki Bożej o wstawiennictwo. Niektórzy dośpiewują jeszcze: „Wszyscy Święci i Święte Boże – módlcie się za nami!”.

https://wnet.fm/kurier/suplikacje-sa-szczegolnie-zalecane-praktykowane-trudnych-chwilach-wspolnoty-chrzescijanskiej-klesk-nieszczesc/


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Choroby rzadkie są częste

Previous article

Po co to cierpienie?

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up