AktualnościWażneZobacz

Ks. Kardynał Kazimierz Nycz życzył twórczej pracy dziennikarzom Dzielnej Matki

0

Metropolita warszawski podczas spotkania opłatkowego dla dziennikarzy życzył, by rok 2020 był czasem kreatywnej i twórczej pracy na rzecz dobra, prawdy i piękna. Kardynał także był bardzo zainteresowany projektem PROO3 Portal Magazyn Dzielna Matka dla Rodzin i Dzieci z Niepełnosprawnościami Sprzężonymi. Zapewnił, że w wolnej chwili zapozna się z treściami magazynu, w którym publikują rodzice i osoby z niepełnosprawnościami podopieczni fundacji Dzielna Matka i jej przyjaciele. Podczas spotkania noworocznego z dziennikarzami kard. Kazimierz Nycz zaapelował o zaangażowanie w upowszechnianie Prymasa Wyszyńskiego. – Powinniśmy mu oddać to, co mu się ze sprawiedliwości należy, a czego w tamtych czasach nie otrzymał –powiedział. – jak podkreślił był nie tylko człowiekiem Kościoła, ale ważną postacią narodu i  państwa. – Wszyscy mamy swoisty, moralny obowiązek żeby przybliżając go na nowo jako błogosławionego – nie oddalić go wynosząc na piedestał, ale pokazać go jako człowieka z krwi i kości, który przyjął na siebie wielką rolę w Kościele i narodzie– dodał. –  Róbcie to na miarę swojego dziennikarskiego powołania. Powołania wobec tej ważnej osoby, którą chcemy przybliżyć przy okazji beatyfikacji. Niech każdy robi to, co czuje, że powinien uczynić. On na to zasługuje także z pewnej sprawiedliwości dziejowej – podkreślił kard. Nycz mówiąc, że Wyszyński należy do tych, którzy byli w ówczesnych mediach państwowych, sekowani i nieobecni. Obecni tylko wtedy, gdy Gomułka lub ktoś inny chciał mu “przyłożyć”. Zdaniem metropolity warszawskiego, angażując się obecnie w popularyzowanie postaci Prymasa Tysiąclecia powinniśmy Wyszyńskiemu oddać to, co mu się ze sprawiedliwości należy, a czego w tamtych czasach nie otrzymał.

Jak dbać o włosy zimą?

Previous article

Mogę jedynie pozgrzytać zębami

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Choroby rzadkie są częste to tekst, w którym z dumą zaznaczamy, że założenie Funduszu Medycznego dla dzieci z chorobami rzadkimi to niewątpliwie zasługa działań osób skupionych wokół fundacji Dzielnej Matki. Nasza dziennikarka Sylwia Skowrońska, pedagog opisuje wózkowy survival, a także ludzi z zespołem aspergera. Ks. Łukasz Mikołajczyk wyjaśnia sens cierpienia. Olga Ziółkowska ostrzega nie tylko przed koronawirusem, ale także innymi kataklizmami. Stefan Dziekoński, przygląda się brutalnemu morderstwu dreszczowca Remigiusza Mroza. Nasi dziennikarze już od września pokazują, że życie każdego człowieka ma sens, niepełnosprawność nie pozbawia ludzi praw do godności, miłości, radości, szaleństw, błędów. Naszych dziennikarzy wspierają reporterzy i fotografowie z Super Express -u oraz redaktorka Dziennika Gazety Prawnej.

Dobrej lektury, redaktor naczelna Vanessa Nachabe Grzybowska, matka dwóch chłopców z niepełnosprawnością sprzężoną chorych na chorobę genetyczną „sól i pieprz”.

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up