AktualnościWażneZobacz

Ks. Kardynał Kazimierz Nycz życzył twórczej pracy dziennikarzom Dzielnej Matki

0

Metropolita warszawski podczas spotkania opłatkowego dla dziennikarzy życzył, by rok 2020 był czasem kreatywnej i twórczej pracy na rzecz dobra, prawdy i piękna. Kardynał także był bardzo zainteresowany projektem PROO3 Portal Magazyn Dzielna Matka dla Rodzin i Dzieci z Niepełnosprawnościami Sprzężonymi. Zapewnił, że w wolnej chwili zapozna się z treściami magazynu, w którym publikują rodzice i osoby z niepełnosprawnościami podopieczni fundacji Dzielna Matka i jej przyjaciele. Podczas spotkania noworocznego z dziennikarzami kard. Kazimierz Nycz zaapelował o zaangażowanie w upowszechnianie Prymasa Wyszyńskiego. – Powinniśmy mu oddać to, co mu się ze sprawiedliwości należy, a czego w tamtych czasach nie otrzymał –powiedział. – jak podkreślił był nie tylko człowiekiem Kościoła, ale ważną postacią narodu i  państwa. – Wszyscy mamy swoisty, moralny obowiązek żeby przybliżając go na nowo jako błogosławionego – nie oddalić go wynosząc na piedestał, ale pokazać go jako człowieka z krwi i kości, który przyjął na siebie wielką rolę w Kościele i narodzie– dodał. –  Róbcie to na miarę swojego dziennikarskiego powołania. Powołania wobec tej ważnej osoby, którą chcemy przybliżyć przy okazji beatyfikacji. Niech każdy robi to, co czuje, że powinien uczynić. On na to zasługuje także z pewnej sprawiedliwości dziejowej – podkreślił kard. Nycz mówiąc, że Wyszyński należy do tych, którzy byli w ówczesnych mediach państwowych, sekowani i nieobecni. Obecni tylko wtedy, gdy Gomułka lub ktoś inny chciał mu “przyłożyć”. Zdaniem metropolity warszawskiego, angażując się obecnie w popularyzowanie postaci Prymasa Tysiąclecia powinniśmy Wyszyńskiemu oddać to, co mu się ze sprawiedliwości należy, a czego w tamtych czasach nie otrzymał.

Jak dbać o włosy zimą?

Previous article

Mogę jedynie pozgrzytać zębami

Next article

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Walentynki bez miłości? W naszym najnowszym lutowym magazynie dowiecie się jak wygląda prawdziwa miłość bez barier. Dla wielu osób ślub pary na wózkach jest przecież niemożliwy. Jolanta Sawicka wciąga nas w miłosne igraszki młodych niepełnosprawnych. Ich miłość zabija! Dosłownie. Siostra Bożysława na podstawie teologicznych rozważań i autorytetów dowodzi, że nasze ukochane zwierzęta pójdą z nami do Raju. Dziennikarze magazynu przygotowali dla poradnik jak wybrać dobry turnus rehabilitacyjny. Rozmowa syna z matką albo matki z synem ASPI zachwyciła wszystkich. Dziennikarz z zespołem Aspergera w  wywiadzie z mamą pytał, czy, każdy ma prawo do szczęścia. Stefan Dziekoński, przygląda się jednemu z filmów pt.” Magiczny miecz. Legenda Camelota”. Nasi dziennikarze już od września pokazują, że życie każdego człowieka ma sens, niepełnosprawność nie pozbawia ludzi praw do godności, miłości, radości, szaleństw, błędów. Naszych dziennikarzy wspierają reporterzy i fotografowie z Super Express -u oraz redaktorka Dziennika Gazety Prawnej.

Dobrej lektury, redaktor naczelna Vanessa Nachabe Grzybowska, matka dwóch chłopców z niepełnosprawnością sprzężoną chorych na chorobę genetyczną „sól i pieprz”.

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up