AktualnościWażneZobacz

Ks. Kardynał Kazimierz Nycz życzył twórczej pracy dziennikarzom Dzielnej Matki

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Metropolita warszawski podczas spotkania opłatkowego dla dziennikarzy życzył, by rok 2020 był czasem kreatywnej i twórczej pracy na rzecz dobra, prawdy i piękna. Kardynał także był bardzo zainteresowany projektem PROO3 Portal Magazyn Dzielna Matka dla Rodzin i Dzieci z Niepełnosprawnościami Sprzężonymi. Zapewnił, że w wolnej chwili zapozna się z treściami magazynu, w którym publikują rodzice i osoby z niepełnosprawnościami podopieczni fundacji Dzielna Matka i jej przyjaciele. Podczas spotkania noworocznego z dziennikarzami kard. Kazimierz Nycz zaapelował o zaangażowanie w upowszechnianie Prymasa Wyszyńskiego. – Powinniśmy mu oddać to, co mu się ze sprawiedliwości należy, a czego w tamtych czasach nie otrzymał –powiedział. – jak podkreślił był nie tylko człowiekiem Kościoła, ale ważną postacią narodu i  państwa. – Wszyscy mamy swoisty, moralny obowiązek żeby przybliżając go na nowo jako błogosławionego – nie oddalić go wynosząc na piedestał, ale pokazać go jako człowieka z krwi i kości, który przyjął na siebie wielką rolę w Kościele i narodzie– dodał. –  Róbcie to na miarę swojego dziennikarskiego powołania. Powołania wobec tej ważnej osoby, którą chcemy przybliżyć przy okazji beatyfikacji. Niech każdy robi to, co czuje, że powinien uczynić. On na to zasługuje także z pewnej sprawiedliwości dziejowej – podkreślił kard. Nycz mówiąc, że Wyszyński należy do tych, którzy byli w ówczesnych mediach państwowych, sekowani i nieobecni. Obecni tylko wtedy, gdy Gomułka lub ktoś inny chciał mu “przyłożyć”. Zdaniem metropolity warszawskiego, angażując się obecnie w popularyzowanie postaci Prymasa Tysiąclecia powinniśmy Wyszyńskiemu oddać to, co mu się ze sprawiedliwości należy, a czego w tamtych czasach nie otrzymał.


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Jak dbać o włosy zimą?

Previous article

Mogę jedynie pozgrzytać zębami

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up