AktualnościSiepomaga

Ludzie dobrej woli

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Ludzie dobrej woli

Przyzwyczailiśmy się to tego, że częściej czytamy o ludziach, którzy są przedstawiani w negatywnym świetle, niż o tych, którzy robią coś dobrego. Skandale lepiej się sprzedają, są bardziej widoczne i krzykliwe.

Dlatego chciałam wetknąć w ten tygiel chociaż jeden artykuł o ludziach dobrej woli. O wielu osobach, których nazwisk nie poznacie, ani nie zobaczycie ich w działaniu. Ale są wokół nas i jest ich całkiem sporo.

To nieprawda, że jest znieczulica i nikt nie chce nikomu pomagać. Wystarczy się rozejrzeć, a gwarantuję Wam, że znajdziecie wokół siebie wielu ludzi dobrej woli. Ja ich zauważam i serce mi rośnie widząc ich w akcji. Na przykład, w ostatnich tygodniach widziałam dwie kobiety, które wezwały pomoc do bezdomnego, a potem w metrze dobrze ubraną, młodą babeczkę, która ukucnęła koło żebrzącej osoby i z nią rozmawiała. Nie dalej, jak kilka dni temu słuchałam audycji, jak wolontariusze pomagają zmarzniętym obcokrajowcom pod granicą z Białorusią. Muszą to robić? Nie muszą. Chcą.

Ludzie dobrej woli wiedzą, że nie są wstanie pomóc wszystkim, ale wiedzą również, że czasami wystarczy drobny gest, uśmiech, rozmowa czy mały podarunek, żeby komuś dać nadzieję.

I ja osobiście zetknęłam się z nimi, kiedy potrzebowałam pomocy. Nie dla siebie, ale dla innych. Zastanawiałam się, co zrobić, żeby świąteczne paczki zapełniły się prezentami dla osób, które na nie czekają. I przypomniałam sobie słowa mojej przyjaciółki z przed lat.

– Ludzie chcą pomagać, ale często nie wiedzą od czego zacząć. Nie wiedzą, do kogo się zwrócić.

Dlatego postanowiłam im pomóc.

I stało się. Na hasło: Potrzeba zapełnić paczki świąteczne – od razu zgłosiło się do mnie kilka osób i zadeklarowało, że chcą się w to włączyć, byle bym im powiedziała, co jest potrzebne. Nie zadawali pytań, czy to ma sens, po prostu obsypali mnie darami, które są większe niż oczekiwałam. Za kilka dni, razem z przyjaciółką zapakujemy je w piękne świąteczne torby i jako Orszak Dwóch Króli pojedziemy je wręczać podopiecznym Fundacji Dzielna Matka i ich rodzinom.

Nie było by tego, gdyby nie zwykli ludzie dobrej woli, o których nikt nic nie wie, ale są wśród nas.


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Ruszyła hipoterapia dla podopiecznych fundacji

Previous article

Świąteczny Orszak Dzielnej Matki

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up