AktualnościZ życia Mamy

Mało kontaktowy chłopiec

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

 

Tamten chłopiec potrafił się komunikować, ale zwykle bywał mało kontaktowy. Zatopiony we własnym świecie, rzadko reagował na moje słowa. Z pewnością lubił jeździć konno, ale nie był zainteresowany ćwiczeniami czy opieką nad koniem po zajęciach. Dopiero to, co wydarzyło się pewnego dnia uświadomiło mi, jak uważnie obserwował otaczający świat.

Dzień był wczesnojesienny, ciepły i słoneczny. Młody siedział na prowadzonym przeze mnie koniu i krążyliśmy po błoniach obok jednego z warszawskich parków. Chłopiec jak zwykle sprawiał wrażenie nieobecnego i nie reagował na próby nawiązania kontaktu. W końcu przestałam próbować i też  zajęłam się własnymi myślami. W pewnym momencie z zamyślenia wyrwał mnie okrzyk: „Helikopter! Helikopter!”

Odruchowo rozejrzałam się po niebie, ale dokoła panowała cisza, a  w zasięgu wzroku nie było żadnej latającej maszyny.

„Gdzie ty go widzisz?”, spytałam, zaskoczona.

„Chmura”, odparł Młody z tryumfem. „Ma taki kształt jak helikopter.”

Rzeczywiście. Płynąca po niebie duża chmura wyglądała dokładnie tak jak powiedział. Świadectwo bogatej wyobraźni i uważnej obserwacji.

Nie oceniajmy naszych dzieciaków zbyt pochopnie. Zaskoczą nas częściej niż się spodziewamy.


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Tinker Gallo o wielkim sercu.

Previous article

To był fantastyczny czas poczułam się wolna jak ptak! 

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up