Aktualności

Mazowiecka karta dla rodzin z dzieckiem z niepełnosprawnością

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Będą ulgi dla niepełnosprawnych

1 stycznia ruszy pilotażowo Mazowiecka karta dla rodzin z dzieckiem z niepełnosprawnością. Dzieci i ich opiekunowie będą mogli liczyć na 100-proc. zniżkę w pociągach podwarszawskich KM i WKD oraz duże ulgi na wstęp do mazowieckich instytucji kultury.

Samorząd województwa zachęca, by do inicjatywy przyłączyli się także mazowieccy przedsiębiorcy czy podmioty ekonomii społecznej (spółdzielnie socjalne, jadłodajnie, kawiarnie, sklepy). Karta będzie obejmować preferencjami niepełnosprawne osoby do 18. r.ż. oraz ich opiekuna.

Na Mazowszu mieszka około 50 tys. dzieci z niepełnosprawnością. Samorząd województwa na pilotaż karty planuje zabezpieczyć 2 mln zł. Mazowsze będzie pierwszym regionem wprowadzającym takie rozwiązanie.

źródło: https://www.mazovia.pl/wydawnictwa/pismo-samorzadu-wojewodztwa-mazowieckiego/mazowsze-serce-polski-nr-1119/art,19,o-tym-sie-mowi-miesiac-na-mazowszu.html (dostęp z dnia: 24.11.2019)


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Can we cure genetic diseases by rewriting DNA?

Previous article

Ja was postawię do pionu

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up