AktualnościWażne

Miłość może nas zabić

0

-Kocham cię -powtarzają sobie oboje słowami i gestami. I nic w tym nie byłoby dziwnego, gdyby nie to, że Anita 24 l. i Patryk 22 l. z Mazowsza od urodzenia są ciężko niepełnosprawni ruchowo, a co to jest pożądanie odkryli przez przypadek na lekcji w-fu w szkole specjalnej.

Ani Anita ani Patryk nie chodzą, nie poruszają się sami na wózku , niewyraźnie mówią. Do karmienia, mycia i pielęgnacji (typu toaleta – zmiana pieluch) potrzebują asystenta. (Do tego padaczka, problemy hormonalne i inne.)

– Gdy Łukasz ma przyjechać bije mi serce – mówi Anita 26. l Pocałunki nie trafione w usta, plątanie palców, migowy znak miłości z rozłożoną dłonią na sercu oto gesty Patryk 25 l. 

– Coraz szybciej oddychałam. Przylgnął do mych piersi – wspomina Anita. – Nie wiedziałam co się ze mną dzieje – dodaje. On powiedział, że eksplodował.( Osiągnął męski orgazm) – Nie wiedziałam co się stało- mówi.

Dla Anity i Patryka owiane tajemnicą ludzkie pożądanie i tajemnice seksu do niedawna były tematem tabu. ¬ Dotyk rąk, pocałunek, szeptanie i bycie razem to wszystko – mówi Anita. – Zdaję sobie sprawę z tego, że w pewnych chwilach nie mogę z powodu choroby spełnić się do końca – zwierza się.

Patryk poza słowem kocham Ciebie szepce Anicie – Chce, żebyś rozwiązała warkoczyk – mówi: Lubię Ciebie w rozpuszczonych włosach.

Na randkach, które urządzają im rodzice  nie są w stanie powstrzymać się przed miłością, która może ich nawet zabić. Dla Patryka wielkie napięcie seksualne kończy się nie tylko męska eksplozją, ale i niebezpieczną padaczką.

 Anita i Patryk wiedzą, że seks to nie tylko miłosne igraszki, pocałunki i „łapanie się za ręce”. Ich rodzice wytłumaczyli im , że seks to też współżycie seksualne, a z tego są dzieci, rodzina. Anita i Patryk obiecali rodzicom, że wiedzą, kiedy zrobić stop. Chcą się spotykać sami. Niczego nie planują, bo jak mówią ich miłość jest dramatyczna.

– Oni tak jak my przeżywają uczucia i namiętności – mówi, mama Anity. – Ale niestety nie na wszystko mogą sobie pozwolić z racji swej dużej niepełnosprawności.

Wiek, imiona i miejsca zamieszkania na prośbę bohaterów i rodziców zostały zmienione.  

Jak wybrać dobry turnus rehabilitacyjny?

Previous article

Czy grzechem jest kochać zwierzęta?

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 dociera do kolejnych krajów. Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed zarazą. W artykule naszej dziennikarki dowiedzą się Państwo jak przed koronawirusem chronić niepełnosprawnych. Wrzesień to miesiąc ważnych dla polskiej historii wydarzeń. O wojnie i Powstaniu Warszawskim pisze Stefan Dziekoński. Zapraszamy do cyklu jego opowiadań o niezłomnych i wyjątkowych Polakach. Już we wrześniu konferencja o seksie. O tym, że niepełnosprawni też potrafią się kochać pisze Olga Ziółkowska. Zapraszamy Was do galerii i oglądania fotoreportażu RŻYSKO.

Życzymy dobrej lektury

Redakcja Dzielnej Matki

 

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up