AktualnościWażne

Miłość może nas zabić

0

-Kocham cię -powtarzają sobie oboje słowami i gestami. I nic w tym nie byłoby dziwnego, gdyby nie to, że Anita 24 l. i Patryk 22 l. z Mazowsza od urodzenia są ciężko niepełnosprawni ruchowo, a co to jest pożądanie odkryli przez przypadek na lekcji w-fu w szkole specjalnej.

Ani Anita ani Patryk nie chodzą, nie poruszają się sami na wózku , niewyraźnie mówią. Do karmienia, mycia i pielęgnacji (typu toaleta – zmiana pieluch) potrzebują asystenta. (Do tego padaczka, problemy hormonalne i inne.)

– Gdy Łukasz ma przyjechać bije mi serce – mówi Anita 26. l Pocałunki nie trafione w usta, plątanie palców, migowy znak miłości z rozłożoną dłonią na sercu oto gesty Patryk 25 l. 

– Coraz szybciej oddychałam. Przylgnął do mych piersi – wspomina Anita. – Nie wiedziałam co się ze mną dzieje – dodaje. On powiedział, że eksplodował.( Osiągnął męski orgazm) – Nie wiedziałam co się stało- mówi.

Dla Anity i Patryka owiane tajemnicą ludzkie pożądanie i tajemnice seksu do niedawna były tematem tabu. ¬ Dotyk rąk, pocałunek, szeptanie i bycie razem to wszystko – mówi Anita. – Zdaję sobie sprawę z tego, że w pewnych chwilach nie mogę z powodu choroby spełnić się do końca – zwierza się.

Patryk poza słowem kocham Ciebie szepce Anicie – Chce, żebyś rozwiązała warkoczyk – mówi: Lubię Ciebie w rozpuszczonych włosach.

Na randkach, które urządzają im rodzice  nie są w stanie powstrzymać się przed miłością, która może ich nawet zabić. Dla Patryka wielkie napięcie seksualne kończy się nie tylko męska eksplozją, ale i niebezpieczną padaczką.

 Anita i Patryk wiedzą, że seks to nie tylko miłosne igraszki, pocałunki i „łapanie się za ręce”. Ich rodzice wytłumaczyli im , że seks to też współżycie seksualne, a z tego są dzieci, rodzina. Anita i Patryk obiecali rodzicom, że wiedzą, kiedy zrobić stop. Chcą się spotykać sami. Niczego nie planują, bo jak mówią ich miłość jest dramatyczna.

– Oni tak jak my przeżywają uczucia i namiętności – mówi, mama Anity. – Ale niestety nie na wszystko mogą sobie pozwolić z racji swej dużej niepełnosprawności.

Wiek, imiona i miejsca zamieszkania na prośbę bohaterów i rodziców zostały zmienione.  

Jak wybrać dobry turnus rehabilitacyjny?

Previous article

Czy grzechem jest kochać zwierzęta?

Next article

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Walentynki bez miłości? W naszym najnowszym lutowym magazynie dowiecie się jak wygląda prawdziwa miłość bez barier. Dla wielu osób ślub pary na wózkach jest przecież niemożliwy. Jolanta Sawicka wciąga nas w miłosne igraszki młodych niepełnosprawnych. Ich miłość zabija! Dosłownie. Siostra Bożysława na podstawie teologicznych rozważań i autorytetów dowodzi, że nasze ukochane zwierzęta pójdą z nami do Raju. Dziennikarze magazynu przygotowali dla poradnik jak wybrać dobry turnus rehabilitacyjny. Rozmowa syna z matką albo matki z synem ASPI zachwyciła wszystkich. Dziennikarz z zespołem Aspergera w  wywiadzie z mamą pytał, czy, każdy ma prawo do szczęścia. Stefan Dziekoński, przygląda się jednemu z filmów pt.” Magiczny miecz. Legenda Camelota”. Nasi dziennikarze już od września pokazują, że życie każdego człowieka ma sens, niepełnosprawność nie pozbawia ludzi praw do godności, miłości, radości, szaleństw, błędów. Naszych dziennikarzy wspierają reporterzy i fotografowie z Super Express -u oraz redaktorka Dziennika Gazety Prawnej.

Dobrej lektury, redaktor naczelna Vanessa Nachabe Grzybowska, matka dwóch chłopców z niepełnosprawnością sprzężoną chorych na chorobę genetyczną „sól i pieprz”.

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up