AktualnościNie przegap

Mniej znane oblicze książki

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Czytanie książek jest w Polsce sztuką dość zapomnianą. Statystyki pokazują, że Polacy unikają słowa pisanego. Przyczyny mogą być różne: większa atrakcyjność Internetu, wysokie ceny książek, zwykła niechęć do czytania, brak czasu.
    Niestety, choć z ostatnią z przyczyn można sobie poradzić, mało kto korzysta z remedium. Tymczasem jest ono łatwo dostępne w większości księgarni.
Przy pracy, odpoczynku i ćwiczeniach
    Owo remedium nazywa się audiobook. Książki audio to po prostu nagrane na nośnik lub dostępne w formie cyfrowej książki do słuchania. Lektor lub lektorka (czasami powstają również słuchowiska z udziałem wielu aktorów) czyta tekst książki.
    Największą zaletą audiobooków jest fakt, że nie wymagają od nas pełnego zaangażowania w przeciwieństwie do “papierowych” książek. Możemy ich słuchać w czasie domowych porządków, ćwiczeń czy w samochodzie w drodze do pracy. Ponadto bardzo często audiobooki są w opakowaniach typu CD – są więc o wiele bardziej poręczne niż “tradycyjne książki”.
    Audiobooki mogą okazać się również oknem do świata literatury dla osób niewidomych lub niedowidzących. Są o wiele łatwiej dostępne niż książki brajlowskie.
Każdy znajdzie coś dla siebie
    Choć pod względem różnorodności tytułów książki audio nie mogą równać się z tradycyjnymi, to wybór wcale nie należy do małych. W formie audiobooka wydawane są lektury szkolne, biografie, reportaże czy beletrystyka. Książki czytane są nierzadko przez znanych i lubianych aktorów, a nawet legendy polskiego kina. Ponadto z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej audiobooków, więc skończenia się książek do słuchania nie należy się obawiać.
Jak znaleźć audiobook dla siebie?
    Może zdarzyć się tak, że w formie audiobooka wydano naszą ulubioną książkę, wybór więc będzie prosty. W innym przypadku szukajmy książek w naszych ulubionych gatunkach. Przy poszukiwaniu audiobooka dla siebie warto pamiętać, że istnieją tanie księgarnie, gdzie będziemy mogli go kupić za cenę kilkukrotnie mniejszą od tej detalicznej.
    Życzę Państwu powodzenia i przyjemności z odkrywania świata audiobooków.

Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Wakacje z końmi po angielsku

Previous article

Powstanie warszawskie

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up