Aktualności

Na przekór cukrzycy

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Kiedy wybuchła wojna w Wietnamie pewien dwudziestotrzyletni mężczyzna nie został wzięty do wojska. Wykryto u niego cukrzycę drugiego typu.
Czym jest cukrzyca drugiego typu?
    Według encyklopedii PWN cukrzyca typu 2 stanowi około 90% przypadków tej choroby. Częstą jej przyczyną jest otyłość, jednak w przypadku bohatera dzisiejszej opowieści było to obciążenie genetyczne po dziadku. Cukrzyca typu 2 charakteryzuje się zaburzeniami w działaniu insuliny (hormonu związanego z kontrolą poziomu cukru we krwi), która nie może prawidłowo oddziaływać na tkanki organizmu.
Z cukrzycą przez udane życie
    Bohater tej opowieści  urodził się w 1944 roku w miejscowości Modesto w stanie Kalifornia. Od dziecka miał dwie pasje: komiksy i wyścigi. Jego kariera i dorosłe życie związały go z filmem.

    Już na początku swojej kariery poznał Francisa Forda Coppolę, zaś lata 70 przyniosły mu prawdziwą sławę. W roku 1973 był współscenarzystą i reżyserem komedii obyczajowej dziejącej się w jego rodzinnym Modesto. Cztery lata później stworzył pierwszy film z trylogii, która zdobyła rzesze fanów na całym świecie. W przypadku dwóch następnych części bohater tej opowieści skupił się przede wszystkim na warstwie fabularnej obowiązki reżysera oddając wybranym przez siebie ludziom. W latach 90 postanowił stworzyć nową trylogię opisującą wcześniejsze wydarzenia. Choć jeszcze do niedawna były to filmy kontrowersyjne, a niektórzy fani starej trylogii wręcz atakowali twórcę fikcyjnego świata, czas okazał się dla nich łaskawy. Do głosu doszli ci, którzy pokochali te filmy w dzieciństwie a także osoby ceniące je na równi z oryginalną trylogią.

Artysta o którym mowa był też twórcą fabuł do filmów o pewnym bardzo znanym archeologu.
    Obecnie bohater tego tekstu jest już na emeryturze. Jest pionierem w kwestii komputerowych efektów specjalnych i twórcą uwielbianych filmów, ale też szczęśliwym ojcem dzieci, biologicznych i adoptowanych. Siedem lat temu wziął drugi ślub, obecnie planuje stworzenie muzeum kinematografii. Pomimo życia z cukrzycą osiągnął wiele, od pięćdziesięciu lat utrzymuje poziom cukru we krwi na odpowiednim poziomie dając nadzieję i inspirację innym chorym.
    Nazywa się George Lucas.

Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

REKOLEKCJE Z SIOSTRĄ MAŁGORZATĄ CHMIELEWSKĄ

Previous article

Czy niepełnosprawny przetrwa w świecie po apokalipsie?

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up