AktualnościKońskie rżenieWażne

Niesamowita moc, jaką mamy do zaoferowania!

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Nic nie może się równać z siłą konia. Przemysł samochodowy od dziesięcioleci wkłada w swoje silniki „konie mechaniczne”, ale istnieje „końska moc” wykraczająca poza siłę i prędkość, którą może zapewnić tylko prawdziwy koń. Siodło! partnerów ze swoim stadem, aby zapewnić niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży wyjątkowe środowisko do wzrostu i rozwoju. Nasze konie zapewniają ruch, wsparcie, możliwości uczenia się, siłę, stabilność, towarzystwo i wiele więcej uczestnikom wszystkich naszych różnych programów. Aby zobaczyć konie w akcji i niesamowitą moc, jaką mają do zaoferowania, możesz zaplanować wizytę dla siebie i swojej rodziny w naszej fundacji.

Partnerstwo dla koni

Ten trójwymiarowy ruch konia tworzy wzór podobny do normalnego chodzenia, którego nie da się powielić w tradycyjnej klinice na rehabilitacji. Beneficjenci uczą się reagować i reagować na ruch konia, co prowadzi do poprawy równowagi, siły, koordynacji i kontroli postawy. Terapeuci mogą dostosować ruch konia, aby zapewnić określony sygnał dla układu neuromotorycznego i sensomotorycznego. Dzięki regulowanym systemom beneficjenci są w stanie optymalnie wchodzić w interakcję ze swoim otoczeniem, wykazując poprawę uwagi, regulacji sensorycznej, komunikacji, zaangażowania mięśni, i kontrola postawy. Dynamiczny ruch konia w połączeniu z dynamicznym środowiskiem może pomóc w promowaniu zmian funkcjonalnych, co skutkuje zwiększoną niezależnością w poruszaniu się, czynnościami życia codziennego oraz zwiększonym uczestnictwem w życiu rodzinnym, szkolnym i społecznym.

 

Program uczenia się wspomaganego przez konie

Program Equine Assisted Learning (EAL) to podejście oparte na doświadczeniu, które polega na interakcji uczniów z końmi w celu budowania pewności siebie, doskonalenia umiejętności społecznych i wzmacniania umiejętności własnych. Używając stodoły jako dynamicznej klasy, uczniowie mogą również uczestniczyć w sztuce, rzemiośle, wycieczkach, grach i odkrywaniu. Ten program jest przeznaczony dla uczniów od przedszkola do ostatniej klasy szkoły z różnicami w nauce i/lub społecznymi.

Usługi terapeutyczne

Struktura programu

Usługi terapeutyczne Fundacji oferują całoroczny program, w ramach którego dzieci niepełnosprawne w wieku od 2 lat mogą uczestniczyć w cotygodniowej fizjoterapii, terapii zajęciowej lub logopedycznej. Każda wizyta wykorzystuje ruch koni jako część strategii leczenia. Terapeuci korzystają z wiedzy zawodowej oraz doszkalają się na kursach. Typowa wizyta trwa 45 minut i odbywa się na grzbiecie konia, w naszym gabinecie zabiegowym na miejscu, czyli na dworzu.

Postęp i cele

Cele usług terapeutycznych Stajni Fundacji Dzielna Matka są zindywidualizowane do konkretnych potrzeb każdego beneficjenta. Cele te mają na celu stworzenie funkcjonalnej zmiany z niezależnością w mobilności, czynnościach życia codziennego oraz zwiększonym uczestnictwem w życiu rodzinnym, szkolnym i społecznym. Ten program nie dotyczy umiejętności jeździeckich. Notatki postępów są wypełniane po każdej wizycie, aby ocenić zmianę funkcjonalną w kierunku celów i ukierunkować dalszy plan terapii.

Kwalifikowalność

Uczestnicy muszą być w wieku od 2 do 26 lat i mieć udokumentowaną niepełnosprawność oraz posiadać skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej o braku przeciwskazań przed uczestnictwem.

Koszt

Wizyty w ramach usług terapeutycznych Kucyk w górę ! kosztują 30 zł (15 minut). Większość spotkań jest zaplanowana na 30 minut, dlatego kosztowałaby 60 zł. Jeśli klient nie ma aktualnej oceny terapii dla terapii, w której uczestniczy, zostanie pobrana jednorazowa opłata za ocenę w wysokości 150 zł.

Jak mogę zaangażować moje dziecko?

Aby zaangażować swoje dziecko, możesz skontaktować się z nami pod numerem 608 421 123  i poprosić o zapisanie do Programu Kucyk w górę.

Tworzymy terapeutyczne stado

Jak możesz pomóc

 

Konie czynią dla nas cuda. Teraz ty też możesz.

 

Moc  koni mechanicznych i szeroka społeczność troskliwych osób pomagają wywrzeć głęboki wpływ na całe życie naszych wyjątkowych jeźdźców. Nasi jeźdźcy doświadczają niezwykłych fizycznych, poznawczych, emocjonalnych i społecznych korzyści, biorąc udział w naszych adaptacyjnych lekcjach jazdy konnej, usługach terapeutycznych (terapie fizyczne, zajęciowe i logopedyczne), interaktywnym sklepieniu (uczenie się w zespole społecznym/emocjonalnym), przejściu absolwentów (praca gotowe) i Stajnia Klucz Klub jeździecki.

Twoje stałe wsparcie zapewnia, że ​​jazda nigdy się nie skończy.

Fundusz roczny

Drodzy Państwo nasza fundacja nie otrzymuje żadnych funduszy rządowych, więc polegamy wyłącznie na wsparciu naszej szerokiej bazy Darczyńców  osób takich jak Ty!

Obecnie prowadzona jest terapeutyczna jazda konna w stajni Klucz Skrzeszew.

Planujemy Fundusz kucyków – Kopytko na siodełko!

Ta inicjatywa wspiera natychmiastową potrzebę, aby utworzyć stado terapeutyczne, które będzie służyć naszym podopiecznym.

 

 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Morsuj na zdrowie

Previous article

Kiedy ludzkość przestała być ludzkością. Część V

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up