Aktualności

Orszak Dwóch Króli znowu wyruszył

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Orszak Dwóch Króli znowu wyruszył

Już trzeci raz Orszak Dwóch Króli i pomocników wyruszył w weekend z paczkami dla podopiecznych i rodzin Fundacji Dzielna Matka. Z jednej strony tęskniło się nam do wspólnego świętowania w jakimś zacisznym miejscu, ale  z drugiej strony, fajnie było odwiedzić naszych podopiecznych w domach. Dlaczego? Dlatego, że przez dwa lata pandemii spotykaliśmy się głównie w drzwiach i na krótko, tym razem wchodziłyśmy w jak zawsze gościnne progi i rozmawialiśmy przez jakiś czas, ciesząc się sobą nawzajem. Paczki świąteczne były ważne, ale mam wrażenie, że rozmowy były o wiele ważniejsze. Skąd takie przemyślenie? Po prostu jak już się spotkaliśmy z rodziną, to oni nie chcieli nas wypuścić. Mało tego, byłyśmy oprowadzane po gospodarstwie, pokazywano nam swoje domowe radości, były przytulaski, a nawet dostałyśmy prezenty, takie jak czapka elfa z dzwonkami czy pięknie namalowane obrazki przez jednego z młodszych podopiecznych. Za każdym razem Orszak Dwóch Króli jest poruszony wizytami, rozmowami i ciepłem okazywanym nam podczas tych krótkich wizyt. Dla nas największym szczęściem było zobaczenie uśmiechu na twarzach obdarowywanych przez nas osób.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy umożliwili nam stworzenie fajnych paczek.

 

Ps. Gdyby ktoś z Was zastanawiał się czemu orszak Dwóch Króli, a w nim dwie kobiety, to już spieszę z wyjaśnieniem. Po prostu ja i M. wyruszyłyśmy po raz pierwszy z prezentami właśnie 6 stycznia w święto Trzech Króli, kiedy każdy może wcielić się w jednego z nich. I tak mi to jakoś przylgnęło, że wciąż używam tego zwrotu.

 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Święty Mikołaj i spółka

Previous article

Tradycje Bożego Narodzenia

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up