AktualnościWażne

Osoby starsze i samotne często nie wiedzą gdzie się zgłosić, dlatego powstała infolinia wsparcia seniorów

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Od początku pandemii wojsko pomaga seniorom, a w momencie ruszenia Narodowego Programu Szczepień żołnierze zaangażowani zostali również do wsparcia seniorów w procedurze szczepień. Osoby starsze i samotne często nie wiedzą gdzie się zgłosić, dlatego powstała infolinia wsparcia seniorów. Obecnie trwa kampania informacyjna pod hasłem #szczepimy się, dlatego 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przypomina seniorom, którzy jeszcze się nie zaszczepili, że mogą zwrócić się do żołnierzy o pomoc w procedurze rejestracji, a nawet transportu do punktu szczepień.

Infolinia wsparcia seniorów

Specjalnie z myślą o nich została uruchomiona infolinia wsparcia seniorów, która jest narzędziem pomocniczym w zakresie rejestracji, doradztwa, transportu do punktu szczepień. Seniorzy chcący poddać się szczepieniu ochronnemu przeciwko wirusowi Sars-CoV-2 dzwoniąc pod numer telefonu 800 100 115 uzyskają szczegółowe informacje dotyczące szczepień. Personel WOT obsługujący infolinię udziela pomocy seniorom, m.in. w takich kwestiach, jak: informowanie na temat najbliższego miejsca gdzie można wykonać szczepienia, pomocy w zarejestrowaniu na szczepienie, pomocy seniorom w obsłudze sprzętu IT (osobom, które chcą się zarejestrować na szczepienie, a mają problem z obsługą urządzeń) oraz umawiana seniorów na transport i dowóz do miejsca szczepienia. Infolinia czynna jest przez 7 dni w tygodniu od godz. 7.30 do 19.30.  


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Konstytucja 3 maja

Previous article

Projekt społeczny Zdezinformowani

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up