AktualnościNowości medyczne

Parownicą w koronawirusa?

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Dlaczego? Gorąca para odświeża ubrania i zabija aż do 99,9% bakterii i wirusów. Wiele mam stosuje parownicę do dziecięcych ubranek, czasem odświeżają poduszki czy materace – wszystko to ze względu na bakteriobójcze właściwości urządzenia. Jeśli nie wiesz, co Cię może spotkać na wakacjach, zabierz ze sobą parownicę, która w wielu sytuacjach może poprawić Twój komfort i poczucie bezpieczeństwa.

 

Jeśli masz ręczną parownicę do ubrań Philips Steam&Go, zrobisz to bez rozkładania deski do prasowania.

Jeśli masz ręczną parownicę do ubrań Philips Steam&Go, zrobisz to bez rozkładania deski do prasowania. * Badanie przeprowadzone przez zewnętrzną instytucję, obejmujące bakterie Escherichia coli 8099, bakterie gronkowca złocistego ATCC 6538 i drożdżaki Canidia albicans ATCC 10231, z zastosowaniem pary przez 1 minutę.

Znowu pojedziesz do biura, napijesz się kawy z koleżankami z pracy, skoczysz na fitness, a może i na romantyczną kolację do restauracji – jest się z czego cieszyć. Jeśli mimo wszystko z tęsknotą spoglądasz na dresy, w których spędziłaś ostatnie kilka tygodni, jeśli liczysz, ile zostaje Ci z dnia, kiedy musisz stać w korkach, to mamy dobre wieści: nie musi być tak, jak kiedyś. To, co odkryłaś i polubiłaś tej wiosny, może zostać z Tobą na dłużej.
Z przyjemnością wyjęłaś z szafy szpilki i najlepszą sukienkę, z mniejszą radością rozstawiłaś deskę do prasowania. To mógł być kolejny przyjemny wieczór, ale musisz się przygotować na jutro. A może zrób to, na co masz ochotę, a przygotowaniem ubrania zajmiesz się rano? Jeśli masz parownicę, zrobisz to bez rozkładania deski do prasowania. Wystarczy chwila, a Ty będziesz gotowa do wyjścia – Twoje ubranie będzie odświeżone i pozbawione zagnieceń. I to nie jest jedyna sytuacja, w której o Twój czas i wygodę zadba to urządzenie.
Jak działa parownica?

Parownica ma odłączany zbiornik wody i zainstalowaną wewnątrz grzałkę wytwarzającą gorącą parę, która pozwala wygładzić ubrania. Płyta parowa, podgrzewana do optymalnej temperatury, gwarantuje skuteczne wygładzanie i brak mokrych plam podczas dociskania jej do tkaniny. Oznacza to, że parownica jest w 100% bezpieczna dla ubrań – nie ma ryzyka ich przypalenia. Nie musisz obawiać się użycia parownicy nawet na delikatnych tkaninach takich jak jedwab czy ubrań z aplikacjami, plisami i falbanami. Czy to nie brzmi jak idealny sposób na to, by zadbać o letnie ubrania? Kompaktowa pojemność zbiornika 70 ml pozwoli na wygładzenie 1-2 ubrań – akurat, aby przygotować się do wyjścia  z domu. 

Parownice działają w pionie i poziomie, ale zawsze bez potrzeby rozkładania deski, a niezależnie od pozycji ciągły strumień pary daje dobre rezultaty. Możesz więc rozłożyć tkaninę na łóżku lub kanapie lub powiesić ją na wieszaku, drzwiach czy szafie. W dodatku parownice nagrzewają się w mniej niż minutę, czyli wystarczy wyjąć pogniecione ubranie z szafy, podłączyć parownicę, nacisnąć przycisk, powiesić lub rozłożyć ubranie i działać! Przygotowanie się do pracy nigdy nie było tak proste.

 

 

Urządzenie ma ergonomiczną konstrukcję zaprojektowaną z myślą o lekkości i małych wymiarach. Jeśli udowodniło już swoją przydatność w domu, z pewnością zmieści się w wakacyjnej walizce. Dzięki parownicy Ty i Twoi bliscy mogą cieszyć się schludnym wyglądem gdziekolwiek się znajdziecie. W przypadku tegorocznych wakacji, kiedy wybierzecie kierunki raczej krajowe niż zagraniczne, a zdrowy rozsądek powstrzyma was przed odwiedzeniem modnych, a więc zatłoczonych kurortów, parownica może się okazać niezbędnym wyposażeniem na campingu czy w agroturystyce.

 

Całą parą w bakterie i wirusy

Gorąca para ma tę inne zalety: odświeżanie ubrań z jej pomocą oznacza mniejszą częstotliwość prania i czyszczenia chemicznego. Jeśli zabierzesz parownicę na urlop, możesz spakować mniej ubrań – bez obaw, że nie będziesz miała możliwości ich wyprania. Rzadsze pranie oznacza zwiększenie trwałości ubrań, dzięki czemu nie musisz ich tak często kupować, oszczędzasz czas i pieniądze. Po doświadczeniach tej wiosny wiesz już chyba, że masz inne ulubione formy spędzania czasu. 

* Badanie przeprowadzone przez zewnętrzną instytucję, obejmujące bakterie Escherichia coli 8099, bakterie gronkowca złocistego ATCC 6538 i drożdżaki Canidia albicans ATCC 10231, z zastosowaniem pary przez 1 minutę.

Testy przeprowadzone w Laboratorium Uniwersytetu Koreańskiego dowiodły, że gorąca para potrafi usunąć z odzieży do 99,9% trzech typów wirusów: adenowirusów, wirusów grypy, herpeswirusów – oraz dwóch typów bakterii – Escherichia coli (pałeczka okrężnicy) oraz Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty). Z kolei badania przeprowadzone przez Intertek, globalnego lidera w badaniach i certyfikacji produktów, wykazały, że gorąca para usuwa do 99% roztoczy i kurzu.


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Anakonda to wąż-potwór, który porywał i połykał w pobliżu wód małe dzieci.

Previous article

Festiwal Nowe Epifanie 2020 – odsłona wakacyjna

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up