AktualnościKońskie rżenieWażne

Polo Klub Żurawno. Mecz dla podopiecznych fundacji.

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Co to był za mecz! Ile emocji! Aż trudno opisać ile się działo. Sylwia Skowronska wycieczkę Fundacji Dzielna Matka do Klubu Polo Żurawno w ramach projektu Wakacje 2023 – Na sportowo bez używek współfinansowanego przez gminę Jabłonna, dosłownie z detalami opisała na swoim blogu. „Nigdy nie widziałam meczu polo na żywo, więc byłam bardzo ciekawa, jak to wszystko będzie wyglądać. Na boisko, wyszło 9 zgrabnych koni z  jeźdźcami na grzbiecie. Zawodnicy (konie i ludzie) najpierw przez jakiś czas rozgrzewali się przed walką, a ja z osobami z Fundacji w tym czasie robiliśmy zdjęcia i rozmawialiśmy na luźne tematy. Kiedy zaczął się mecz usiedliśmy na murawie w cieniu drzew i zapatrzyliśmy się na piękne, pełne gracji widowisko. Po każdej ze stron grały cztery konie, dziewiąty nosił sędziego. Ja myślałam, że ta gra jest powolna, gdy tyczasem konie rozpędzały się porządnie i aż dziw, że jeźdźcy nie spadali na zakrętach. Konie zwinne, zwrotne i chyba zadowolone z zabawy. Jeźdźcy świetnie przygotowani, z rozwagą odbijali piłkę, byle nikogo nie uderzyć kijem, ani nie zrobić krzywdy zwierzętom. I powiem Wam, że w pewnym momencie poczułam, że odpoczywam. Miałam taką hipoterapię na odległość. Nie musiałam siadać na konia ani się do niego przytulać, ale mimo wszystko samo patrzenie na piękne zwierzęta ukoiły moje zszargane nerwy i dodały mi sił. Później uczestnicy pikniku mogli jeszcze pójść do stajni i spotkać się z konikami, a niektórzy nawet na nie wsiadali. Ja jednak z tego nie skorzystałam, bo wiadomo, że dla mnie jako alergika mogło się to źle skończyć. Wolałam podziwiać zwierzęta z daleka. Ale to nie koniec atrakcji, ponieważ jeszcze między nami kręciły psy, które dawały się pogłaskać były bardzo przyjazne. Cieszę się, że tam pojechałam, ponieważ odpoczęłam i wróciłam do domu szczęśliwa. Gdybyście kiedyś dostali zaproszenie na mecz polo, to nie rezygnujcie z tego myśląc, że to nuda, ponieważ absolutnie nie jest to nudne, a do tego działa kojąco na człowieka”.

Ogromne podziękowania składamy organizatorom i zawodnikom z Polo Klub Żurawno, wolontariuszom, którzy pomogli zorganizować przedsięwzięcie. Dziękujemy szczególnie pani Agacie Plewickiej za całokształt. Składamy specjalne podziękowania dla pana Kazimierza Czartoryskiego właściciela Polo Klub Żurawno za zaproszenie naszej fundacji Fundacja Dzielna Matka na wspaniały mecz i oprowadzanie po posiadłości.

Fotoreportaż Piotra Grzybowskiego tata chłopców z syndromem SALT&PEPPER.

Już teraz można obejrzeć otwierając link:https://piotrgrzybowski.wetransfer.com/downloads/0da495a24780783b78dbd1d9056070e820230711000913/26a20f876ff6902f3faf42e8e7d20cdc20230711000913/29a6d1?trk=TRN_TDL_01&utm_campaign=TRN_TDL_01&utm_medium=email&utm_source=sendgridPodziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Wakacje z końmi. Radość bez używek 2023

Previous article

FOTO STORY. POLO KLUB ŻURAWNO. ZOBACZ!

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up