AktualnościNie przegapWażne

Razem z Zakonem Maltańskim Pomagamy Ukrainie

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Maltańska pomoc Ukrainie 2022 – przed nami długi proces pomagania”.

Aktualnie organizowany jest drugi punkt pomocy na granicy, a przy granicy, w Komborni (Podkarpacie) działa duży punkt pomocy medycznej, relokacji, organizujący transporty humanitarne na Ukrainę i wszystkiego czego taka sytuacja wymaga. 70 km dalej, w Grobnikach, centrum dla uchodźców zapewnia wszystko, również opiekę nad małymi dziećmi.

Zorganizowali się błyskawicznie. T po ataku Rosji 24 lutego codzienne raporty z Ukrainy precyzyjnie określały zakres pomocy. Nie było problemów z błyskawicznym korytarzem humanitarnym. Maltańska Służba Medyczna od 7 dób pracuje zespołem ponad 180-osobowym. Program pomocy obejmuje (m.in.) wsparcie medyczne realizowane w Ukrainie za pośrednictwem maltańskich struktur tam obecnych, udzielanie szerokiego wsparcia (medycznego i materialnego) uchodźcom wojennym z Ukrainy w Polsce. Aktualnie organizowany jest drugi punkt pomocy na granicy, a przy granicy, w Komborni (Podkarpacie) działa duży punkt pomocy medycznej, relokacji, organizujący transporty humanitarne na Ukrainę i wszystkiego czego taka sytuacja wymaga. 70 km dalej, w Grobnikach, centrum dla uchodźców zapewnia wszystko, również opiekę nad małymi dziećmi.

Zakon Maltański w kilka dni uruchomił pomoc w Katowicach (sztab), Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Radomiu, Krzeszowicach, Nysie, gdzie prowadzone są zbiórki darów i leków. Prowadzona jest pomoc w znalezieniu bezpiecznego schronienia. Na apel Prezydenta Jerzego Baehraodpowiedziały maltańskie struktury z Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwajcarii, Niemiec skąd ruszają transporty darów. Przed Zakonem Maltańskim w Polsce stoi ogromne zadanie logistyczne związane z przyjęciem i redystrybucją pomocy.

Marcin Świerad  szef  MSM:

Maltańska Służba Medyczna przez kilka lat szkoliła ratowników medycznych w Ukrainie, organizowała transport rannych z Majdan, a  w czasie pandemii covid szkoliła odpowiednie służby cywilne – w sumie około 2000 osób. Od pierwszego dnia wojny przeszkolone struktury oraz dostarczony sprzęt medyczny służą Ukraińcom, jednocześnie MSM, dzięki tym kontaktom może realizować pomoc w sposób najbardziej precyzyjny i skuteczny.

 

Jerzy Baehr, Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich dodał:

Spontaniczna pomoc jest pierwszą falą, kolejny problem zacznie się kiedy ona opadnie. Już dzisiaj prowadzę rozmowy z zagranicznymi związkami maltańskimi nt. pomocy dla ukraińskich matek z dziećmi, którym nie wiadomo jak długo przyjdzie mieszkać w Polsce. Wyobrażam sobie, że dzienne świetlice dla dzieci prowadzone przez same Ukrainki, przy pomocy naszych wolontariuszy, pozwolą innym kobietom włączyć się pomoc, albo pójść do pracy. Jeśli wojna zostanie zatrzymana, o co się modlimy, to skala zniszczeń jest już tak duża, że wiele tych niepełnych rodzin nie będzie miało do czego wrócić.

Apeluję do wszystkich o wsparcie, gwarantuję, że pomoc realizowana przez struktury maltańskie dotrze w miejsce największy potrzeb. To będzie dramatyczny, długi proces pomagania, który zweryfikuje każdego z nas.

Czytelniku  Twoja pomoc jest bardzo potrzebna ukraińskim ofiarom wojny.

Wpłaty za pomocą platformy zrzutka.pl

https://zrzutka.pl/chh5dw  [ podaj dalej ]

Na stronie http://zakonmaltanski.pl/  znajdują się specjalne zakładki, w których można znaleźć informacje o realizowanej pomocy.


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Jak rozpoznać alergię?

Previous article

Dobroczynność a ludzka godność

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up