Nazywam się Agnieszka Bal, urodziłam się z dziecięcym porażeniem mózgowym w inteligenckiej rodzinie wielodzietnej, jako piąte dziecko. Od zawsze mieszkam na Żoliborzu w Warszawie.

Mówię bardzo niewyraźnie, wykonuję mimowolne ruchy, komunikuję się z otoczeniem przy pomocy tablicy literowej. Potrzebuję stałej pomocy – od momentu wstania z łóżka, przez cały dzień, prawie we wszystkich czynnościach.  Ale codziennie sama decyduję o tym, jakie ubranie na siebie założę. Bo to tylko moje ciało jest słabe.

Moje teksty powstają dzięki specjalistycznej klawiaturze ekranowej, którą obsługuję przy pomocy joysticka – pisząc litera po literze.  Ale, jak widzicie, piszę.

Ukończyłam dwustopniowe studia dzienne na Uniwersytecie Warszawskim uzyskując tytuł magistra politologii ze specjalizacją marketing polityczny. Interesuję się otaczającym mnie światem, a najbardziej historią i sztukami pięknymi. Lubię w czasie wolnym podróżować, zwiedzać i słuchać muzyki.

Chciała bym zająć się zawodowo polityką i sprawami społecznymi. A także pokazać innym, że  osoby z niepełnosprawnością mogą żyć pełnią życia.