AktualnościDiety

Sałatka jarzynowa i zupa w jednym i da się to zjeść!

0

Gotowane rzodkiewki, cykoria,czosnek,marchewka, bataty i pieczona dynia to danie na cały dzień.

Zupo-sałatka pomaga w perystaltyce dzieciom i osobom z leniwymi jelitami.

Składniki: pęczek włoszczyzny bez selera, 2 bataty, 1 cykoria,3 rzodkiewki, 1 czosnek ,1 dynia, 2-4 łyżki sezamu, po łyżeczce od kawy  przyprawy: kurkuma, tymianek, czosnek niedźwiedzi,kminek, sól himalajska, pieprz biały.

post image

Przygotowanie: warzywa moczymy w wodzie z solą przez 15. minut. Po obraniu macerujemy w oleju przez 15 minut, aby pozyskać witaminy ADEK, następnie wrzucamy wszystko  na wrzątek i dodajemy kurkumę, pieprz biały,kminek, czosnek niedźwiedzi, sól. ( Jeśli nie mamy siły obierać batatów i dyni możemy warzywa szybko upiec w piekarniku i dodać na koniec do gotującej się zupo-sałatki). Przepis opracowany podczas konsultacji z dietetyk dr.Ireną Dawidiuk. 

 

Konkurs fotograficzny dla osób z niepełnosprawnością

Previous article

Festiwal Nowe Epifanie 26 lutego – 5 kwietnia

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Równo 100 lat temu, w Wadowicach w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 (dawniej Rynek 2) przyszedł na świat Karol Wojtyła. Dzisiaj zapraszamy Was, byście poznali Jana Pawła II. Z powodu epidemii COVIDA 19 nasi dziennikarze pracowali w trudnych warunkach, aby zapewnić  ciekawe teksty np. o wolontariacie, czy historii o rodzicach papieża Polaka. Życzymy Państwu Dużo zdrowia i dobrej lektury, redakcja portalu Magazyn Dzielnej Matki.

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up