AktualnościDiety

Sałatka jarzynowa i zupa w jednym i da się to zjeść!

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Gotowane rzodkiewki, cykoria,czosnek,marchewka, bataty i pieczona dynia to danie na cały dzień.

Zupo-sałatka pomaga w perystaltyce dzieciom i osobom z leniwymi jelitami.

Składniki: pęczek włoszczyzny bez selera, 2 bataty, 1 cykoria,3 rzodkiewki, 1 czosnek ,1 dynia, 2-4 łyżki sezamu, po łyżeczce od kawy  przyprawy: kurkuma, tymianek, czosnek niedźwiedzi,kminek, sól himalajska, pieprz biały.

post image

Przygotowanie: warzywa moczymy w wodzie z solą przez 15. minut. Po obraniu macerujemy w oleju przez 15 minut, aby pozyskać witaminy ADEK, następnie wrzucamy wszystko  na wrzątek i dodajemy kurkumę, pieprz biały,kminek, czosnek niedźwiedzi, sól. ( Jeśli nie mamy siły obierać batatów i dyni możemy warzywa szybko upiec w piekarniku i dodać na koniec do gotującej się zupo-sałatki). Przepis opracowany podczas konsultacji z dietetyk dr.Ireną Dawidiuk. 

 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Konkurs fotograficzny dla osób z niepełnosprawnością

Previous article

Festiwal Nowe Epifanie 26 lutego – 5 kwietnia

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up