AktualnościDiety

Sałatka jarzynowa i zupa w jednym i da się to zjeść!

0

Gotowane rzodkiewki, cykoria,czosnek,marchewka, bataty i pieczona dynia to danie na cały dzień.

Zupo-sałatka pomaga w perystaltyce dzieciom i osobom z leniwymi jelitami.

Składniki: pęczek włoszczyzny bez selera, 2 bataty, 1 cykoria,3 rzodkiewki, 1 czosnek ,1 dynia, 2-4 łyżki sezamu, po łyżeczce od kawy  przyprawy: kurkuma, tymianek, czosnek niedźwiedzi,kminek, sól himalajska, pieprz biały.

post image

Przygotowanie: warzywa moczymy w wodzie z solą przez 15. minut. Po obraniu macerujemy w oleju przez 15 minut, aby pozyskać witaminy ADEK, następnie wrzucamy wszystko  na wrzątek i dodajemy kurkumę, pieprz biały,kminek, czosnek niedźwiedzi, sól. ( Jeśli nie mamy siły obierać batatów i dyni możemy warzywa szybko upiec w piekarniku i dodać na koniec do gotującej się zupo-sałatki). Przepis opracowany podczas konsultacji z dietetyk dr.Ireną Dawidiuk. 

 

Konkurs fotograficzny dla osób z niepełnosprawnością

Previous article

Festiwal Nowe Epifanie 26 lutego – 5 kwietnia

Next article

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Walentynki bez miłości? W naszym najnowszym lutowym magazynie dowiecie się jak wygląda prawdziwa miłość bez barier. Dla wielu osób ślub pary na wózkach jest przecież niemożliwy. Jolanta Sawicka wciąga nas w miłosne igraszki młodych niepełnosprawnych. Ich miłość zabija! Dosłownie. Siostra Bożysława na podstawie teologicznych rozważań i autorytetów dowodzi, że nasze ukochane zwierzęta pójdą z nami do Raju. Dziennikarze magazynu przygotowali dla poradnik jak wybrać dobry turnus rehabilitacyjny. Rozmowa syna z matką albo matki z synem ASPI zachwyciła wszystkich. Dziennikarz z zespołem Aspergera w  wywiadzie z mamą pytał, czy, każdy ma prawo do szczęścia. Stefan Dziekoński, przygląda się jednemu z filmów pt.” Magiczny miecz. Legenda Camelota”. Nasi dziennikarze już od września pokazują, że życie każdego człowieka ma sens, niepełnosprawność nie pozbawia ludzi praw do godności, miłości, radości, szaleństw, błędów. Naszych dziennikarzy wspierają reporterzy i fotografowie z Super Express -u oraz redaktorka Dziennika Gazety Prawnej.

Dobrej lektury, redaktor naczelna Vanessa Nachabe Grzybowska, matka dwóch chłopców z niepełnosprawnością sprzężoną chorych na chorobę genetyczną „sól i pieprz”.

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up