Diety

Słowiańskie konopie, to nie marihuana

0

Zioło wraca do łask po wielu latach zakazu stosowania. Piotr Ludniewski dietetyk z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich przekonuje, że nasiona konopi są bezpieczne, a do tego – co ostatnio odkryto – zdrowe i smaczne – mają lekko orzechowy smak zbliżony do orzeszków piniowych lub ziaren słonecznika, są źródłem odżywczego, pełnowartościowego białka, które jest porównywalne z białkiem zwierzęcym, a do tego nie wzdymają, tak jak białko soi. Nasiona konopi są idealnym dodatkiem do musli lub sałatek.

Niektóre gatunki konopi innych niż włókniste mogą działać psychoaktywnie (halucynogennie raczej nie).
Gatunki konopi siewnych (włóknistych) , które dopuszczone są do upraw na terenie uni europejskiej (od 1997 unia stosuje dopłaty do upraw) nie są psychoaktywne. Psychoaktywność zależy od poziomu THC w roślinie. W przypadku konopi indyjskich lub medycznej marihuanie zawartość THC moze stanowić 15-25%.  W przypadku polskich konopi nie przekracza 0,02% czyli normy dopuszczalnej prawnie.

vng

Uzdrawiające przepisy na refluks

Previous article

Intelligent Lives

Next article

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Walentynki bez miłości? W naszym najnowszym lutowym magazynie dowiecie się jak wygląda prawdziwa miłość bez barier. Dla wielu osób ślub pary na wózkach jest przecież niemożliwy. Jolanta Sawicka wciąga nas w miłosne igraszki młodych niepełnosprawnych. Ich miłość zabija! Dosłownie. Siostra Bożysława na podstawie teologicznych rozważań i autorytetów dowodzi, że nasze ukochane zwierzęta pójdą z nami do Raju. Dziennikarze magazynu przygotowali dla poradnik jak wybrać dobry turnus rehabilitacyjny. Rozmowa syna z matką albo matki z synem ASPI zachwyciła wszystkich. Dziennikarz z zespołem Aspergera w  wywiadzie z mamą pytał, czy, każdy ma prawo do szczęścia. Stefan Dziekoński, przygląda się jednemu z filmów pt.” Magiczny miecz. Legenda Camelota”. Nasi dziennikarze już od września pokazują, że życie każdego człowieka ma sens, niepełnosprawność nie pozbawia ludzi praw do godności, miłości, radości, szaleństw, błędów. Naszych dziennikarzy wspierają reporterzy i fotografowie z Super Express -u oraz redaktorka Dziennika Gazety Prawnej.

Dobrej lektury, redaktor naczelna Vanessa Nachabe Grzybowska, matka dwóch chłopców z niepełnosprawnością sprzężoną chorych na chorobę genetyczną „sól i pieprz”.

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up