Diety

Słowiańskie konopie, to nie marihuana

0

Zioło wraca do łask po wielu latach zakazu stosowania. Piotr Ludniewski dietetyk z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich przekonuje, że nasiona konopi są bezpieczne, a do tego – co ostatnio odkryto – zdrowe i smaczne – mają lekko orzechowy smak zbliżony do orzeszków piniowych lub ziaren słonecznika, są źródłem odżywczego, pełnowartościowego białka, które jest porównywalne z białkiem zwierzęcym, a do tego nie wzdymają, tak jak białko soi. Nasiona konopi są idealnym dodatkiem do musli lub sałatek.

Niektóre gatunki konopi innych niż włókniste mogą działać psychoaktywnie (halucynogennie raczej nie).
Gatunki konopi siewnych (włóknistych) , które dopuszczone są do upraw na terenie uni europejskiej (od 1997 unia stosuje dopłaty do upraw) nie są psychoaktywne. Psychoaktywność zależy od poziomu THC w roślinie. W przypadku konopi indyjskich lub medycznej marihuanie zawartość THC moze stanowić 15-25%.  W przypadku polskich konopi nie przekracza 0,02% czyli normy dopuszczalnej prawnie.

vng

Uzdrawiające przepisy na refluks

Previous article

Intelligent Lives

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Wakacje już tuż tuż. A niestety koronawirus namieszał w naszych wyjazdowych planach. Sylwia Skowrońska jednak zachęca w swoim artykule, aby szukać rozwiązania na COVIDA. Wczasy nad polskim morzem polecamy szczególnie rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych, którzy chcą odpocząć i naładować akumulatory do dalszej codzienności. Zapraszamy Was do wysyłania zdjęć z wakacji i dzielenia się historiami. Nasi dziennikarze przygotowali dla Was przeróżne artykuły wakacyjne i podpowiadają jak spędzać czas w czasach zarazy.

Życzymy dobrej lektury redakcja Dzielnej Matki

 

 

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up