Diety

Słowiańskie konopie, to nie marihuana

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Zioło wraca do łask po wielu latach zakazu stosowania. Piotr Ludniewski dietetyk z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich przekonuje, że nasiona konopi są bezpieczne, a do tego – co ostatnio odkryto – zdrowe i smaczne – mają lekko orzechowy smak zbliżony do orzeszków piniowych lub ziaren słonecznika, są źródłem odżywczego, pełnowartościowego białka, które jest porównywalne z białkiem zwierzęcym, a do tego nie wzdymają, tak jak białko soi. Nasiona konopi są idealnym dodatkiem do musli lub sałatek.

Niektóre gatunki konopi innych niż włókniste mogą działać psychoaktywnie (halucynogennie raczej nie).
Gatunki konopi siewnych (włóknistych) , które dopuszczone są do upraw na terenie uni europejskiej (od 1997 unia stosuje dopłaty do upraw) nie są psychoaktywne. Psychoaktywność zależy od poziomu THC w roślinie. W przypadku konopi indyjskich lub medycznej marihuanie zawartość THC moze stanowić 15-25%.  W przypadku polskich konopi nie przekracza 0,02% czyli normy dopuszczalnej prawnie.

vng


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Uzdrawiające przepisy na refluks

Previous article

Intelligent Lives

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up