AktualnościKońskie rżenieNie przegapWażne

Spacer konny niepodległościowy. Zobacz galerię!

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

11 listopada Nowym Kozłowie Drugim odbył się spacer konny z okazji Dnia Niepodległości, zorganizowany przez Fundację Dzielna Matka.

Pogoda dopisała i było nie tylko słonecznie, ale i ciepło, dzięki czemu goście i wolontariusze mogli w pełni skorzystać z atrakcji, które były dla nich przygotowane. Najważniejsza z nich, to przejażdżka bryczką oraz jazda w konno po lesie. Niepełnosprawnym gościom pomagali wolontariusze, a inni mogli jechać samodzielnie. Dzięki pięknej pogodzie trasa, którą wykonano była dłuższa, niż początkowo było planowane. Dodatkowo goście mogli nakarmić konie marchewką i innymi frykasami. W czasie kiedy goście uczestniczyli w rajdzie, wolontariusze przygotowali poczęstunek, złożony z ziemniaków, marchewek i dyni oraz kociołek gulaszu, a wszystko to robione nad ogniskiem. Dodatkowo panie nauczycielki ze szkoły specjalnej w Erminowie zorganizowały stoisko z przepysznymi ciastami oraz chlebem, do którego były przeróżne pasty. Można było też zakupić domowej roboty przetwory typu ogórki kiszone lub sok malinowy. Jako, że było to Święto Niepodległości podczas spotkania zostały rozdane flagi Polski, a goście mogli wysłuchać krótkiego wykładu na temat walki niepodległość. Na koniec wspólnie zaśpiewano kilka piosenek legionowych, z braku gitary wybijano rytm na misce.

Foto. Elżbieta Grzegorek

 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Historia pieśni legionowych

Previous article

Kiedy ludzkość przestała być ludzkością. Część III

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up