AktualnościNie przegap

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II – rusza nabór wniosków

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II – rusza nabór wniosków

Od 200 do nawet 1500 zł miesięcznie mogą otrzymać uczniowie i studenci warszawskich szkół i uczelni, którzy odnoszą sukcesy sportowe, artystyczne, naukowe lub angażują się społecznie. 24 czerwca Centrum Myśli Jana Pawła II, operator stypendiów m.st Warszawy im. Jana Pawła II, rozpoczyna przyjmowanie wniosków stypendialnych.

Każdego roku około 250 zdolnych uczniów i studentów, wyróżniających się, zaangażowaniem i talentem, może dzięki stypendiom rozwijać swoje zdolności. Kim są stypendyści? Pasją 10-letniej Synthii są fotografia, prace plastyczne i biologia. Ula to tegoroczna maturzystka. Interesuje ją śpiew i aktorstwo, od siódmego roku życia przywozi laury z konkursów wokalnych w całej Polsce. Z kolei Sebastianowi udaje się łączyć studia biotechnologiczne z medycyną i wolontariacko dzielić się wiedzą z młodszymi.

– Stypendium dało mi dużą motywację do dalszej nauki i było wsparciem w rozwoju zainteresowań. Udało mi się na przykład kupić mikroskop, dzięki czemu mogłam spełnić swoje marzenie: zaczęłam zajmować się fotografią mikroskopową – opowiada Synthia, uczennica czwartej klasy.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II adresowane są do uczniów (począwszy od tych, którzy ukończyli trzecią klasę szkoły podstawowej) oraz studentów uczących się w Warszawie. Ubiegać się o nie mogą młodzi ludzie, którzy osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne, a dodatkowo spełniają kryteria formalne, czyli uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów), a miesięczny dochód netto na jednego członka ich gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty 2000 zł.

– Nasze miasto chce docenić pracę warszawskich uczniów i uczennic – podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy w liście do dyrektorów stołecznych szkół informującym o miejskich stypendiach. – Wierzę, że stypendia mają realny wpływ na rozwój młodego pokolenia warszawiaków i tworzą przyszłość naszego miasta.

Nabór wniosków dla uczniów rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 1 sierpnia. Studenci (w tym tegoroczni maturzyści) swój czas na składanie wniosków będą mieli od 1 września do 10 października. Warto jednak nie czekać do ostatniej chwili.

– Zachęcam, aby już teraz poznać zasady przyznawania stypendiów i zadbać o zebranie potrzebnej dokumentacji – mówi Kinga Świstak, starszy specjalista ds. stypendiów w Centrum Myśli Jana Pawła II. – Z naszego doświadczenia wynika, że jest to dużo łatwiejsze, gdy trwa jeszcze rok szkolny czy akademicki, a w placówkach są nauczyciele i wykładowcy, którzy mogą poświadczyć osiągnięcia i działalność swoich podopiecznych. Im wcześniej kandydaci zaczynają przygotowania do złożenia wniosku, tym więcej jest też czasu, by spokojnie skonsultować wątpliwości dotyczące wniosku czy pomóc w poprawieniu błędów formalnych – zachęca.

Na uwagę zasługuje fakt, że stypendiam.st. Warszawy im. Jana Pawła II to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia im możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów.

– Stypendia to program, który pozwolił mi poznać nowe, wartościowe osoby. Razem możemy robić coś dla innych. Współpracowaliśmy m.in. przy realizacji gry miejskiej dla warszawskiej młodzieży i rodzin z dziećmi – podkreśla Synthia.

Wszystkie szczegóły na temat przyznawania stypendiów m.st Warszawy im. Jana Pawła II oraz programu stypendialnego Centrum można znaleźć na stronie: stypendiajp2.pl

Partnerem kampanii promocyjnej stypendiów są Koleje Mazowieckie.

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, której zadaniem jest stawianie pytań o kondycję etyczną człowieka w odniesieniu do uniwersalnych wartości: dobra, prawdy i piękna, a także wolności, solidarności i dialogu. Centrum działa w obszarze kultury, nauki, edukacji oraz budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. W działaniach programowych Centrum Myśli Jana Pawła II korzysta z intelektualnego, duchowego i kulturowego dziedzictwa Karola Wojtyły – Jana Pawła II, wskazując na jego uniwersalny wymiar.

 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Połowa ludności Ziemi dysponuje zaledwie 2% światowego bogactwa. Filantropia i jej różne oblicza.

Previous article

Wybierasz się na wakacje z dzieckiem? Poznaj 3 pomysły, dzięki którym wypoczniesz, a maluch nie zapomni ich do końca życia!

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up