AktualnościZ życia Mamy

Suknia ślubna z metką wypełnioną wodą święconą z bazyliki św. Piotra w Watykanie

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

100. rocznica urodzin Jana Pawła II: polska projektantka stworzyła suknię ślubną w hołdzie Ojcu Świętemu

Obchodzimy dzisiaj (18 maja) setną rocznicę urodzin śp. Ojca Świętego Jana Pawła II – wyjątkowego Polaka, który zjednał sobie ludzi na całym świecie. Zarówno on, jego słowa oraz nauki, mimo upływu czasu wciąż budzą żywe emocje. Nie jest tajemnicą, że szczególną miłością darzył swoją Ojczyznę. W geście upamiętnienia wielkiego rodaka, w dniu jubileuszu jego 100. Urodzin, polska projektantka Karolina Seeger prezentuje wyjątkową suknię ślubną Watykan z kolekcji limitowanej zaprojektowanej na Jego cześć. Suknia posiada m.in. metkę wypełnioną wodą święconą z bazyliki św. Piotra w Watykanie oraz cytat Ojca Świętego.

18 maja mija równo sto lat od narodzin Karola Józefa Wojtyły – polskiego duchownego, który w 1978 roku wybrany został papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Jego postać ma dla Polaków wyjątkowe znaczenie – to nie tylko pierwszy w historii rodak, który zasiadł na tronie Piotrowym, ale również osoba o szczególnym wpływie na przemiany demokratyczne w kraju. Na każdym kroku podkreślał przede wszystkim swoją miłość do ludzi, ogromnym uczuciem darzył także Ojczyznę. Chcąc uczcić setną rocznicę urodzin wielkiego Polaka, projektantka mody z Wrocławia, Karolina Seeger, zaprojektowała suknię ślubną w hołdzie Ojcu Świętemu. 

Suknia ślubna polskiej projektantki w hołdzie Ojcu Świętemu

Karolina Seeger to projektantka mody ślubnej stawiająca na nietuzinkowe kroje. Kreacje pochodzące z jej salonu są chętnie wybierane przez kobiety z całego świata. W ostatnim czasie zyskała na popularności, gdy jako pierwsza w Polsce na czas pandemii wprowadziła maseczki ślubne dopasowane do projektowanych kreacji. Z kolei 18 maja br., z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, premierę będzie miała limitowana kolekcja sukien ślubnych Karoliny Seeger. – Śp. Ojciec Święty jest bez wątpienia wyjątkową postacią, znaną całemu światu. Był człowiekiem o wielkim sercu, który zawsze pamiętał o swoich rodakach. W rocznicę jego setnych urodzin chciałam podkreślić, że pamięć o nim jest wciąż żywa – mówi projektantka z Wrocławia. – Suknia ślubna stworzona w hołdzie Ojcu Świętemu pochodzi z limitowanej kolekcji  o wysokich walorach estetycznych, ale przede wszystkim symbolicznych. W ten sposób chciałam uczcić pamięć o Papieżu. Będzie to robiła także każda Panna Młoda, która zdecyduje się stanąć na ślubnym kobiercu właśnie w tej kreacji – dodaje Seeger.

Metka z wodą święconą z Watykanu

Jednym z najważniejszych elementów sukni Watykan jest specjalnie zaprojektowana, wszyta metka wypełniona wodą święconą z bazyliki św. Piotra w Watykanie, którą Karolina Seeger pobrała w styczniu tego roku. – Od dłuższego czasu przygotowywałam projekt sukni, który będzie w całości poświęcony pamięci o Ojcu Świętym. Sam pomysł na stworzenie metki, której elementem będzie woda święcona zrodził się w wyniku mojej podróży do Watykanu – informuje Karolina Seeger. Tej podróży suknia zawdzięcza także swoją nazwę. Karolina Seeger jest pierwszą projektantką na świecie, która zrobiła odważny krok i wykorzystała wodę święconą jako element sukni ślubnej. Niepowtarzalny projekt i ekstrawagancja kreacji stawiają ją na arenie międzynarodowej najwyższej klasy sukien ślubnych. Kreacja z limitowanej kolekcji ma kształt litery A i została uszyta z wysokiej jakości materiałów: koronek z Nowego Jorku i tiulu z Włoch. Ponadczasowe odcienie śnieżnej bieli i kości słoniowej, długi koronkowy rękaw oraz delikatne zdobienia zapewnią elegancki wygląd na ślubnym kobiercu. Wyjątkowości i unikatowości sukni Watykan nadają słowa Jana Pawła II z wygłoszonej homilii w czasie Mszy świętej na Błoniach, 10 czerwca 1979 r. Cytat został misternie wkomponowany w tiulową tkaninę wewnętrznej warstwy sukni ślubnej. „Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć… Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest…”. 

Suknia ślubna Watykan z kolekcji limitowanej Karoliny Seeger to koszt 10 000 złotych. Dzieło jest wyjątkowe w skali światowej, wszystkie elementy kreacji, a także jej symbolika składają się na doświadczenie, które z pewnością zostanie w pamięci Panny Młodej na długo. 

 

Karolina Seeger to projektantka mody ślubnej, stawiająca na odważne i nietuzinkowe kroje. Kreacje pochodzące z jej salonu są chętnie wybierane przez kobiety z całego świata, ceniące ekstrawagancję i niepowtarzalność projektów.  

Przez kilka lat projektowała w domowym zaciszu, a jej propozycje zdobywały coraz większą popularność i uznanie wśród znajomych. W styczniu br. otworzyła własny salon sukien ślubnych, który mieści się w zabytkowej kamienicy w samym sercu Wrocławia, przy ul. Rynek 30. Showroom to odnowiona, 115-letnia, elegancka sala balowa z widokiem na wrocławski rynek. To tutaj Karolina gości swoje klientki na wyjątkowych spotkaniach, czyniąc proces wyboru sukni niesamowitym przeżyciem. Od początku stawia na indywidualne podejście do każdego projektu oraz przyszłej panny młodej. To dlatego podczas przymiarek w salonie nie ma nikogo oprócz projektantki i osób towarzyszących klientce.   

W swoich projektach wykorzystuje materiały i dodatki, które przywozi z różnych części świata, m.in. kryształy Swarovskiego, ręcznie szyte koronki czy jedwabie z Dubaju. Liczne podróże są inspiracją dla nowych projektów – wiele sukni z kolekcji Karoliny Seeger nosi nazwę miejsca, które odwiedziła projektantka. 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

ZWRÓC SIĘ O POMOC DO MARKETU BUDOWLANEGO

Previous article

Nie zastąpi Ciebie nikt. Urodziny papieża Polaka!

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up