AktualnościWażneZ życia Mamy

Tinker Gallo o wielkim sercu.

0

Pies jest przyjacielem człowieka, to wiedzą prawie wszyscy. Z  pewnością jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak niezwykłym przyjacielem bywa dla dzieci niepełnosprawnych koń.
Koń, który jest duży i silny, dobry i łagodny. Nie ocenia, nie powie „nie lubię cię, bo jesteś inny”, pozwala się przytulić, ogrzeje ciepłą sierścią zmarznięte ręce, pokołysze lepiej niż huśtawka. Dziecko wsiadające na konia pierwszy raz często musi przełamać lęk, więc może mieć z tego ogromną satysfakcję i być z siebie dumne.  Przyjaźń z koniem daje radość i wiarę wsiebie, a wycieczka na końskim grzbiecie pozwala spojrzeć na otaczający świat z zupełnie nowej perspektywy. Opieka nad koniem uczy odpowiedzialności, bo przecież o przyjaciela trzeba zadbać, nakarmić, napoić i wyczyścić, a po pracy poczęstować końskim smakołykiem. Może to być marchewka, ale ulubionym przysmakiem każdego konia jest pyszna, soczysta, wiosenna trawa. Obserwowanie jak ją z zapałem chrupie, to dla dzieciaków ogromna przyjemność.
Koń, który jest duży i silny, dobry i łagodny. Nie ocenia, nie powie „nie lubię cię, bo jesteś inny”, pozwala się przytulić, ogrzeje ciepłą sierścią zmarznięte ręce, pokołysze lepiej niż huśtawka. Dziecko wsiadające na konia
pierwszy raz często musi przełamać lęk, więc może mieć z tego ogromną satysfakcję i być z siebie dumne.  Przyjaźń z koniem daje radość i wiarę wsiebie, a wycieczka na końskim grzbiecie pozwala spojrzeć na otaczający świat z zupełnie nowej perspektywy. Opieka nad koniem uczy odpowiedzialności, bo przecież o przyjaciela trzeba zadbać, nakarmić, napoić i wyczyścić, a po pracy poczęstować końskim smakołykiem. Może to być marchewka, ale ulubionym przysmakiem każdego konia jest pyszna, soczysta, wiosenna trawa. Obserwowanie jak ją z zapałem chrupie, to dla dzieciaków ogromna przyjemność.

Takim wspaniałym przyjacielem dla dwóch ciężko chorych braci jest Gallardo, zwany Galem. To stosunkowo młody, masywny, ciemnogniady tinker o wielkim sercu, który wydaje się rozumieć, że z chłopcami trzeba się obchodzić łagodnie. I choć praca z nimi rzadko bywa lekka, łatwa i przyjemna, Galo nigdy się nie skarży. Ze stoickim spokojem i wyrozumiałością znosi krzyk, machanie kończynami, gwałtowne zmiany pozycji.

Galo ma dopiero pięć lat, ale już przeszedł poważną operację, po której długo dochodził do formy. To, że musi wyzdrowieć, nie ulegało wątpliwości. Jest członkiem rodziny, a bliscy go kochają i potrzebują. Dziś życzymy mu jeszcze wielu spędzonych z nimi, pogodnych lat. Dziękujemy PROO5 za pomoc w wyleczeniu konia oraz szpitalowi Koni i dr. A. Samselowi.

Czy niewidzialność to dobra zabawa?

Previous article

Mało kontaktowy chłopiec

Next article

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Walentynki bez miłości? W naszym najnowszym lutowym magazynie dowiecie się jak wygląda prawdziwa miłość bez barier. Dla wielu osób ślub pary na wózkach jest przecież niemożliwy. Jolanta Sawicka wciąga nas w miłosne igraszki młodych niepełnosprawnych. Ich miłość zabija! Dosłownie. Siostra Bożysława na podstawie teologicznych rozważań i autorytetów dowodzi, że nasze ukochane zwierzęta pójdą z nami do Raju. Dziennikarze magazynu przygotowali dla poradnik jak wybrać dobry turnus rehabilitacyjny. Rozmowa syna z matką albo matki z synem ASPI zachwyciła wszystkich. Dziennikarz z zespołem Aspergera w  wywiadzie z mamą pytał, czy, każdy ma prawo do szczęścia. Stefan Dziekoński, przygląda się jednemu z filmów pt.” Magiczny miecz. Legenda Camelota”. Nasi dziennikarze już od września pokazują, że życie każdego człowieka ma sens, niepełnosprawność nie pozbawia ludzi praw do godności, miłości, radości, szaleństw, błędów. Naszych dziennikarzy wspierają reporterzy i fotografowie z Super Express -u oraz redaktorka Dziennika Gazety Prawnej.

Dobrej lektury, redaktor naczelna Vanessa Nachabe Grzybowska, matka dwóch chłopców z niepełnosprawnością sprzężoną chorych na chorobę genetyczną „sól i pieprz”.

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up