AktualnościWażneZ życia Mamy

Tinker Gallo o wielkim sercu.

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Pies jest przyjacielem człowieka, to wiedzą prawie wszyscy. Z  pewnością jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak niezwykłym przyjacielem bywa dla dzieci niepełnosprawnych koń.
Koń, który jest duży i silny, dobry i łagodny. Nie ocenia, nie powie „nie lubię cię, bo jesteś inny”, pozwala się przytulić, ogrzeje ciepłą sierścią zmarznięte ręce, pokołysze lepiej niż huśtawka. Dziecko wsiadające na konia pierwszy raz często musi przełamać lęk, więc może mieć z tego ogromną satysfakcję i być z siebie dumne.  Przyjaźń z koniem daje radość i wiarę wsiebie, a wycieczka na końskim grzbiecie pozwala spojrzeć na otaczający świat z zupełnie nowej perspektywy. Opieka nad koniem uczy odpowiedzialności, bo przecież o przyjaciela trzeba zadbać, nakarmić, napoić i wyczyścić, a po pracy poczęstować końskim smakołykiem. Może to być marchewka, ale ulubionym przysmakiem każdego konia jest pyszna, soczysta, wiosenna trawa. Obserwowanie jak ją z zapałem chrupie, to dla dzieciaków ogromna przyjemność.
Koń, który jest duży i silny, dobry i łagodny. Nie ocenia, nie powie „nie lubię cię, bo jesteś inny”, pozwala się przytulić, ogrzeje ciepłą sierścią zmarznięte ręce, pokołysze lepiej niż huśtawka. Dziecko wsiadające na konia
pierwszy raz często musi przełamać lęk, więc może mieć z tego ogromną satysfakcję i być z siebie dumne.  Przyjaźń z koniem daje radość i wiarę wsiebie, a wycieczka na końskim grzbiecie pozwala spojrzeć na otaczający świat z zupełnie nowej perspektywy. Opieka nad koniem uczy odpowiedzialności, bo przecież o przyjaciela trzeba zadbać, nakarmić, napoić i wyczyścić, a po pracy poczęstować końskim smakołykiem. Może to być marchewka, ale ulubionym przysmakiem każdego konia jest pyszna, soczysta, wiosenna trawa. Obserwowanie jak ją z zapałem chrupie, to dla dzieciaków ogromna przyjemność.

Takim wspaniałym przyjacielem dla dwóch ciężko chorych braci jest Gallardo, zwany Galem. To stosunkowo młody, masywny, ciemnogniady tinker o wielkim sercu, który wydaje się rozumieć, że z chłopcami trzeba się obchodzić łagodnie. I choć praca z nimi rzadko bywa lekka, łatwa i przyjemna, Galo nigdy się nie skarży. Ze stoickim spokojem i wyrozumiałością znosi krzyk, machanie kończynami, gwałtowne zmiany pozycji.

Galo ma dopiero pięć lat, ale już przeszedł poważną operację, po której długo dochodził do formy. To, że musi wyzdrowieć, nie ulegało wątpliwości. Jest członkiem rodziny, a bliscy go kochają i potrzebują. Dziś życzymy mu jeszcze wielu spędzonych z nimi, pogodnych lat. Dziękujemy PROO5 za pomoc w wyleczeniu konia oraz szpitalowi Koni i dr. A. Samselowi.


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Czy niewidzialność to dobra zabawa?

Previous article

Mało kontaktowy chłopiec

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up