AktualnościZobacz

To był fantastyczny czas poczułam się wolna jak ptak! 

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Oryginalny zapis pisowni: autor Olga Ziółkowska

Niepełnosprawni też lubią sporty ekstremalne!
Jestem prawie 33 letnią kobietą, od urodzenia choruję na Mózgowe Porażenie Dziecięce Czterokończynowe-Spastyczne. Od dziecka bardzo lubię adrenalinę, moim wielkim marzeniem odkąd pamiętam był skok ze spadochronem, ale moi bliscy uważali że to marzenie jest bardzo niebezpieczne i nierealne w moim stanie.
W Lipcu ubiegłego roku udało mi się spełnić to wielkie marzenie jakim był skok ze spadochronem. Skok wykonałam z instruktorem w tak zwanym tandemie. Skacząc w tandemie byłam ubrana w specjalny kombinezon, który nie było łatwo mi założyć, pomógł mi w tym instruktor razem z moim asystentem Leszkiem, który pomaga mi na co dzień. Po założeniu kombinezonu i taśm którymi byłam przypięta w czasie skoku usiadłam na mój wózek elektryczny następnie podjechałam do autobusu który pod wozi grupy skoczków do samolotu.
W czasie podróży autobusem było wesoło czułam jakbym znała tych ludzi już jakiś czas a ja ich widziałam pierwszy raz. Do samolotu byłam wniesiona przez czterech skoczków i posadzona za mną siedział i przytrzymywał mnie mój instruktor Pan Piotr. W trakcie lotu była niesamowita atmosfera inni spadochroniarze pytali mnie jak się czuje i czy bardzo boję się skoczyć? A ja na to odpowiedziałam, że czuję się świetnie i nie boję skoku w ogóle.
Na wysokości 2, 2,5 tysiąca metrów instruktor zaczął przygotowywać mnie do skoku czyli zciaśnił wszystkie taśmy i pan Piotr w stał ze mną i jak taka przysłowiowa kaczka podeszliśmy bliżej rampy. Na wysokości 5 tysięcy metrów  zapaliło się zielone światło i samolot zawisł w powietrzu otworzyła się rampa w tym momencie wypadliśmy z samolotu.
To był fantastyczny czas poczułam się wolna jak ptak! W czasie skoku byłam rozluźniona i ten cudowny widok z góry to jest po prostu bajka lądowanie też było łagodne. Po wylądowaniu troszkę bolała mnie głowa, ale mimo to nie żałuje i chcę skakać nadal to jest już moja pasja.
Wszystkie osoby z niepełnosprawnością które chcą skoczyć ze spadochronem tylko mają obawy bądź odradzają im ten pomysł bliscy, słuchajcie nie macie czego się bać pamiętajcie marzenia są po to by je spełniać.


Skok Olgi Ziółkowskiej  możecie obejrzeć w programie Super Polsat – Małe Wielkie Marzenia – Odcinek 12.

https://www.ipla.tv/wideo/rozrywka/Male-Wielkie-Marzenia/5015450/Male-Wielkie-Marzenia-Odcinek-12/b88bbdc6f99a4db3a8076148cadeaca0?seasonId=5015450


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Mało kontaktowy chłopiec

Previous article

Tragiczne przebudzenie!

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up