AktualnościWażne

Tu możesz usłyszeć więcej! Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na bezpłatne webinary

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Jesteś osobą słabosłyszącą lub masz bliskich z niepełnosprawnościami słuchu? Skorzystaj z oferty edukacyjnej przygotowanej w ramach projektu Tu Możesz. Cykl rozpoczną dwa webinary: „Dziecko słabosłyszące na lekcji – jak stworzyć wygodne warunki nauczania?” oraz “Technologie dla słabosłyszących – wygoda czy wyzwanie?”.

Projekt Tu Możesz do tej pory skupiał się głównie wokół strony z bazą miejsc użytku publicznego w Polsce, gdzie działa pętla indukcyjna dla osób z niepełnosprawnościami słuchu. Dzięki stronie (tumozesz.pl) każdy może sprawdzić, czy miejsce, do którego się wybiera jest dostosowane do osób korzystających z aparatów i implantów słuchowych. Teraz w ramach projektu można skorzystać z bezpłatnej oferty edukacyjnej.

“Projekt Tu Możesz to teraz więcej niż pętla indukcyjna – chcemy, aby miał on szerszy zakres, by tym samym udostępniać kulturę i edukację dla wszystkich. Stąd pomysł na cykl webinarów. Pragniemy dotrzeć do osób słabosłyszących – w tym dzieci i młodzieży, ale również do ich rodziców, bliskich czy nauczycieli i nauczycielek. Dlatego pierwszy webinar poruszy tematykę uczniów, którzy słabo słyszą na lekcjach” – mówi Anna Żórawska, prezeska Fundacji Kultury bez Barier.

Jakie webinary na początek?

Pierwsze spotkanie online odbędzie się już 3 marca w godzinach 18:00–19:00. Temat webinaru to “Dziecko słabosłyszące na lekcji – jak stworzyć wygodne warunki nauczania?”. Jest on przeznaczony szczególnie dla rodziców i osób nauczających dzieci i młodzież słabosłyszącą. Zapisy trwają do 25 lutego 2022 r. (piątek) do godz. 15:00. Formularz zgłoszeniowy: zapisy-dziecko słabosłyszące na lekcji.

Webinar pod tytułem “Technologie dla słabosłyszących – wygoda czy wyzwanie?” odbędzie się 8 marca w godzinach 18:00–18:45. Zapisy trwają do 27 lutego 2022 r. (niedziela) do godz. 20:00. Formularz zgłoszeniowy: zapisy – technologie dla słabosłyszących.

Spotkania online prowadzić będą eksperci:

· Aleksandra Szorc (Fundacja Kultury bez Barier) – osoba słabosłysząca, ambasadorka, testerka i użytkowniczka aparatów słuchowych. Na co dzień w silnej przyjaźni z Connect Clipem, który ułatwia poruszanie się w świecie technologii i dźwięków.

· Maciej Kasperkowiak (Echo System) – ekspert, protetyk słuchu z powołania, z wieloletnim doświadczeniem. Nieobce mu aparaty słuchowe ani żadne technologie wspierające słyszenie u osób słabosłyszących.

· Żaneta Miecznikowska (Stowarzyszenie Słyszeć bez Granic) – mama dziecka słabosłyszącego, członek zarządu Stowarzyszenia Słyszeć bez Granic, integrującego oraz wspierającego osoby niedosłyszące i zaimplantowane słuchowo. Mama 10-letniej obustronnie zaimplantowanej Ani.

Masz pomysł na webinar? Wypełnij formularz

Osoby, które chcą mieć wpływ na tematykę kolejnych webinarów mogą zgłosić swoje pomysły poprzez formularz – to pomoże organizatorom dobierać zakres szkoleń tak, by odpowiadały na potrzeby odbiorców.

“Naszym celem jest relacja z odbiorcami i stworzenie miejsca przyjaznego, otwartego na wymianę doświadczeń. Chcemy, aby te spotkania były jak najciekawsze i pozwalały uzupełnić wiedzę. Jeśli ktoś potrzebuje na przykład wsparcia protetyków lub szuka informacji na temat systemów wspomagających słyszenie może zasygnalizować to w podanej ankiecie – jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły” – mówi Anna Żórawska.

Odpowiedzi są anonimowe, a organizator nie zbiera danych osobowych. Formularz można wypełnić do 25 lutego (piątek), do godz. 18:00. Link do formularza: ankieta badająca potrzeby.

O Fundacji

Fundacja Kultury bez Barier działa na rzecz dostępności kultury dla osób z różnymi potrzebami. Organizacja inicjuje wydarzenia m.in. Festiwal Kultury bez Barier i pomaga innym instytucjom w przygotowaniu eventów dostosowanych do osób z niepełnosprawnościami. Fundacja adaptuje materiały audiowizualne oraz wizualne poprzez tworzenie audiodeskrypcji, napisów dla niesłyszących czy tłumaczeń na język migowy. Jednym z działań fundacji jest popularyzacja tematu pętli indukcyjnych oraz tworzenie platformy TU Możesz, umożliwiającej zlokalizowanie miejsc przystosowanych do osób niesłyszących. Fundacja prowadzi także działalność edukacyjną i szkoleniową. Dodatkowo organizacja wspiera otwartość instytucji publicznych, przedsiębiorstw oraz przestrzeni miejskich.


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Od marca łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Sprawdź, co się zmieni!

Previous article

Tłusty czwartek i co dalej?

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up