Aktualności

Tylko bocian jest stałym mieszkańcem muzeum w Sierpcu

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu: wycieczka do świata, którego już nie ma.
Dnia 7 lipca podopieczni Fundacji wzięli udział we wspaniałej wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Projekt “Moja Wieś, Moja Ukochana Ojczyzna ” został zrealizowany dzięki współfinansowaniu przez  Samorząd Województwa Mazowieckiego,
Mazowsze Serce Polski.


Dopisała nam dobra pogoda i jeszcze lepsze nastroje. Skansen jest położony na rozległym terenie, na którym umiejscowiono aż 80 obiektów architektury drewnianej z regionu Mazowsza Północno – Zachodniego reprezentujących budownictwo ludowe z II połowy XIX wieku oraz początku XX wieku.

Odwiedziliśmy także zrekonstruowany murowany dwór, przydworne budynki oraz młyn wodny.W sierpeckim skansenie człowiek nie może się nudzić. Niesamowity spacer obejmuje też jedenaście zagród chłopskich (budynki mieszkalne, stodoły, obory, spichlerza, chlewy), karczmę, kuźnię, olejarnię a także kaplicę.

Szczególną uwagę fundacyjnych turystów zwróciły zwierzęta, jakie można było zaobserwować w zagrodach – były tam konie i krowy, a także króliki. Jednak najwięcej entuzjazmu wzbudził bocian, który jest stałym mieszkańcem muzeum w Sierpcu. Został przygarnięty przez pracowników skansenu, którzy zadbali o jego powrót do zdrowia (bociek miał złamaną nogę).

W czasie zwiedzania towarzyszył nam sympatyczny pan przewodnik, który opowiedział wiele ciekawych historii. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w XVIII–wiecznej karczmie – Pohulance. Najpierw odwiedziliśmy znajdujący się w niej sklepik z wyrobami sztuki i rękodzieła ludowego, następnie w części gastronomicznej posililiśmy się pyszną zupą i pierogami.

Wizyta w Sierpcu była dla nas sentymentalną podróżą w czasie i przyniosła nam wiele wzruszeń i radości. Podopieczni i ich opiekunowie spędzili razem wspaniały dzień podczas którego mogliśmy pogłębiać naszą integrację.

Autor Hubert Czerwiński.

( tekst napisany z pomocą rodziny)

 

 

 

 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Wielki odzew po artykule “Ubezwłanowolnienie to śmierć cywilna”

Previous article

SIŁAczki i SIŁAcze

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up