AktualnościKońskie rżenieNie przegapWażneZobacz

Tytus Wojnowicz – artysta i wielki przyjaciel Fundacji

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Kilka dni temu podopieczni Fundacji “Dzielna Matka” wraz z czworonożnymi przyjaciółmi z gatunku Equus caballus, lub jak kto woli, wesołymi konikami Heniem i Websterem wyruszyli na poszukiwanie wiosny.
Co ciekawe, właścicielem Henia jest człowiek, o którego twórczości mogli Państwo słyszeć albo… po prostu ją słyszeć, gdyż pan Tytus Wojnowicz jest znanym i utytułowanym muzykiem. Opowiedzenie o całej jego twórczości i osiągnięciach wymagałoby zapewne całego elaboratu. Warto jednak, chociaż pokrótce, przyjrzeć się twórczości tego artysty, ale też przyjaciela Fundacji “Dzielna Matka”.
Tytus Wojnowicz urodził się w 1965 roku. W latach 80. podjął studia w Akademii Muzycznej w Warszawie, gdzie uczył się gry na oboju, dyplom uzyskał w 1990 roku. Choć niewprawne oko może pomylić obój z klarnetem (dodajmy, że niegdyś bohatera niniejszego tekstu niektórzy brali za klarnecistę), to każdy z tych instrumentów ma swoją własną specyfikę. Tytus Wojnowicz swoją działalnością rozsławił obój i wprowadził go do świadomości większej ilości odbiorców. Jeden recenzent określił go nawet mianem “apostoła oboju”.
Dotychczasowa kariera oboisty budzi podziw nie tylko pracowitością muzyka, ale także jego osiągnięciami. Tytus Wojnowicz koncertował w takich krajach jak między innymi Holandia, Niemcy, Czechy, Słowacja, Wielka Brytania, Szwajcaria, Stany Zjednoczone, Tajwan. Jego pierwszy album zatytułowany “Tytus” trzykrotnie uzyskał status platynowej płyty. Wcześniej, jeszcze w 1990 roku zdobył I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Oboistów we Włoszakowicach, a w 1993 roku – III nagrodę na Isle of Wight Oboe Competition. Muzyk współpracował również z innymi znanymi artystami takimi jak na przykład sam Piotr Rubik oraz z instytucjami takimi jak Simfonia Varsovia i Orkiestra Filharmonii Narodowej.
W swojej twórczości Tytus Wojnowicz łączy poetykę muzyki poważnej i muzyki pop. Obecnie pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z twórczością tego niezwykłego artysty i przyjaciela Fundacji “Dzielna Matka” oraz jej podopiecznych.

Drodzy już od 2 kwietnia nasi dzielni uczestnicy projektu ćwiczą siłę woli w w ramach gminnego programu profilaktyki i biorą udział w zajęciach jeździeckich „Jazda konna dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi”.  Koń HENIO , którego właścicielem jest pan Tytus Wojnowicz  i koń WEBSTER „ trenują” jeźdźców , a także końskim językiem znaków i symboli podkreślają jak ważne jest w życiu bycie trzeźwym i przytomnym, szczególnie na koniu!🐴 Uczestnicy projektu mają także wykłady o narkomanii i alkoholiźmie. Zajęcia z konikami prowadzi p. Monika i Grażyna z Stajni Klucz. Tel. 881 012 331.
Projekt współfinansowany i realizowany w  ramach gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomani na rok 2022.

Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Koniki Henio i Webster oraz Adam, Julka i Bartek ruszyli szukać wiosny

Previous article

Triduum Paschalne chrześcijan

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up