Diety

Uzdrawiające przepisy na refluks

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Uzdrawiające diety to specjalne przepisy na potrawy, które zastępują lekarstwa z apteki. Do każdego numeru magazynu wspólnie z ekspertami przygotowywać będziemy zestaw diet oparty na sprawdzonych  recepturach wspomagających leczenie wielu różnych dolegliwości dzieci i osób z problemami neurologicznymi, genetycznymi, metabolicznymi. Oprócz tego znajdą się tu praktyczne porady jak prawidłowo przygotowywać posiłki oraz wskazówki, co jeść a czego należy unikać.
Dla dzieci i osób  cierpiących na refluks i problemy z trawieniem przygotowaliśmy przepisy opracowane przez dr. Irenę Dawidiuk. Już po kilku tygodniach stosowania jest poprawa! 

Drodzy Rodzice dieta dr. Ireny Dawidiuk wspomaga leczenie dzieci, które z różnych powodów nie mogą być operowane na refluks żołądkowo – przełykowy. Zanim podacie dziecku potrawy skonsultujcie z lekarzem prowadzącym nową dietę. Pamiętajcie, że przyprawy podane w przepisach stosujemy głównie jako szczypta dwupalcowa np. na garnek 5 litrowy wrzucamy  pół łyżeczki od kawy przypraw, soli łyżkę od herbaty, sól himalajska łyżkę stołową, miód łyżkę od herbaty.

Fasolka szparagowa na refluks

Fasolkę kroimy, skrapiamy olejem i macerujemy od 15-minut do 24 godzin  w lodówce. ( uzyskujemy dzięki temu witaminy ADEK) Następnie fasolkę dusimy w oleju rzepakowym i zawsze więcej wody niż oleju, tak żeby się nie zaczęło smażyć i dodajesz kurkumę, biały pieprz ,pieprz chili, miód ,na końcu solisz fasolę solą himalajską. Czas przygotowania 15-20 minut. 

Podpis pod zdjęcie: Pamiętaj Fasolkę dusisz na oleju z wodą poczyniona dodajesz kurkumę, biały pieprz ,pieprz chili, miód ,na końcu solisz fasolę solą himalajską.

Danie ryż z fasolą

Gotujesz ⅔ ryżu ⅓ fasoli. 

Dynia Hokaido 

Dynia może być gotowana razem ze skórką, tylko trzeba ją wymoczyć 24 godziny w soli i oczyścić z pestek.   Na 1 l wody dajesz 2 łyżki soli kuchennej, tej taniej. Gotujesz w lekko osolonej wodzie z łyżką masła klarowanego ghee. Uwaga! Masło ghee jest bardzo drogie! Dlatego masło ghee robisz wtedy, gdy dziecko jest w ośrodku , ORW-ie, szkole, bo potrzebujesz pięciu godzin czasu.  Kupujesz masło klarowane w kostce lub pojemniku, gotujesz na małym ogniu 5 godzin, zbierasz z wierzchu białą pianę, która wytrąca się podczas wrzenia masła, po 5 godzinach masz czyste masło ghee, bez kazeiny. 

Do dyni dodajesz kurkumę z przyprawami, pestki słonecznika i troszkę soku z cytryny. Dla dzieci, osób, które nie gryzą zrób miksa.

Przyprawy

Zanim dodasz kurkumę do dyni zmieszaj ją najpierw z masłem ghee, następnie dodaj majeranek i ucieraj kilka minut. 

 

1. Domowy sos bazowy na refluks

Świeży imbir, świeża mięta, olej rzepakowy, sok z cytryny, trawa cytrynowa cała, czosnek niedźwiedzi, kminek, świeża bazylia. Miksujemy z niewielką ilością wody.

2. Domowy sos bazowy na trawienie

Olej rzepakowy, suszony korzeń łopianu ( wcześniej korzeń trzeba namoczyć) plus pieprz cayenne. 

Korzeń łopianu kupisz w zielarskim sklepie. 

3. suszone grzyby leśne służą poprawie przyswajania białek zwierzęcych, dodawaj je razem z mięsem. Wystarczy jeden grzybek.


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Plenerowe warsztaty fotograficzne dla reporterów magazynu Dzielnej Matki w Nowej Suchej.

Previous article

Słowiańskie konopie, to nie marihuana

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up