Nie przegap

W Kościele Matki Bożej z Lourdes na Warszawskiej Pradze (ul. Wileńska 69) nastąpi nawiedzenie obrazu Matki Bożej Łaskawej pod hasłem Matko Boża Łaskawa zjednocz serca Polaków!

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

W Kościele Matki Bożej z Lourdes na Warszawskiej Pradze (ul. Wileńska 69) nastąpi nawiedzenie obrazu Matki Bożej Łaskawej pod hasłem Matko Boża Łaskawa zjednocz serca Polaków!

-Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pragi i okolic na to niesamowite spotkanie z naszą Królową! Patronką Warszawy! Strażniczką Polski!
Nie zmarnujmy tej szansy. Zapraszamy również do udziału męskie wspólnoty!
Aby Maryja była bardziej znana i kochana! – Pragniemy w ten sposób szerzyć kult Strażniczki Polski! Chcemy, by jak najwięcej osób poznało historię objawień Królowej w 1920 r – mówi Katarzyna Matusz-Braniecka z diecezji praskiej.

Wspólnota Żołnierzy Chrystusa oraz Męski Różaniec Warszawa zapraszają wszystkich mężczyzn z rodzinami 12 czerwca o godz 17:45 odbędzie się procesja wokół kościoła z kopią obrazu oraz uroczyste wniesienie wizerunku Patronki Warszawy.

Przewidywany program:

W piątek 12 czerwca

Godz 18:00 – Nabożeństwo Czerwcowe.
Godz 18:30 – Msza Święta.
Godz 19:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę 13 czerwca

Godz 17:00
Spotkanie w Kościele Matki Bożej z Lourdes z pisarką Ewą Storożyńską, autorką m.in. takich książek jak: „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”, „Matka Boża Zwycięska. Cuda Maryi w historii Polski i świata.”, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, jest autorką artykułów o Matce Bożej Łaskawej.
Pisarka swoją szczegółowo udokumentowaną opowieść przedstawi słuchaczom nieustanną opiekę Matki Bożej na tle kilkusetletniej historii polskiego narodu. Spora część przywołanych przez p. Ewę Storożyńską faktów jest zdecydowanej większości Polaków nieznana. Nic dziwnego, bowiem nie znajdziemy ich w podręcznikach historii, tak jak nie znajdziemy w nich np. nawet małej wzmianki o dwukrotnym wstawiennictwie Matki Bożej w Bitwie Warszawskiej w 1920 r., bitwie która zaważyła o historii Polski i Europy. Można tu sobie zadać proste pytanie, co tak naprawdę ja sam wiem o Cudzie nad Wisłą? Matka Boża Łaskawa nigdy nas nie zawiodła. Zawodzili ludzie. Bez zawierzenia Matce Bożej nie możemy liczyć na najmniejsze nawet zwycięstwo.
Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek autorstwa pisarki Pani Ewy Storożyńskiej.

Godz 18:00 Nabożeństwo Czerwcowe.
Godz 18:30 Msza Święta

Wydarzenie na FB:https://www.facebook.com/events/2969365479807226/ 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Jak poprawić jakość życia alergika?

Previous article

Król horroru nie zawsze straszy

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up