AktualnościNowości medyczne

Wszystko, co warto wiedzieć o eksploatacji oczyszczacza powietrza

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Zakup oczyszczacza powietrza wydaje się w dzisiejszych czasach niezbędnym elementem dbania o zdrowie i komfort własny i rodziny. Mieszkanie w mieście, alergie, zwierzęta domowe – powody do zainteresowania tymi urządzeniami długo można wymieniać. Na co zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz i skąd czerpać informacje na temat jego eksploatacji?

Oczyszczacze powietrza Philips z serii Philips DualScan wyposażone są w trójstopniowy system filtracji NanoProtect HEPA 3w1 i podwójny, inteligentny czujnik sprawdzający jakość powietrza. System obiegu powietrza 3D ze spiralnym wylotem usuwa zanieczyszczenia w pomieszczeniu o powierzchni 20 m² w czasie krótszym niż 6 minut. Nie oznacza to wcale, że  kupienie takiego oczyszczacza wiąże się z koniecznością częstego wymieniania drogich filtrów. Filtr zintegrowany 3w1 – wstępny, węglowy i NanoProtect HEPA – jest skuteczny do 3 lat.  Po zakupie i zarejestrowaniu oczyszczacza w programie MyPhilips można kupić drugi filtr za 1 zł, co oznacza, że nawet przez 6 lat użytkowania nie trzeba myśleć o zakupie filtra. I to jest informacja, która powinna zainteresować wszystkie osoby, kierujące się względami finansowymi przy wyborze oczyszczacza.

 Parametry oczyszczaczy powietrza są często niejasne, dodatkowo różni producenci powołują się na inne dane i funkcje, starając się przekonać klientów, że to ich produkty są najlepszym wyborem. Dla osób podejmujących decyzję o wyborze urządzenia istotną kwestią jest koszt – coraz częściej rozumiany nie tylko jako cena zakupu, ale też nakłady, które trzeba będzie ponieść w czasie eksploatacji. 

Koniec niejasnych kosztów

Mając na uwadze dobro i wygodę klientów, którzy zdecydowali się na zakup oczyszczacza lub właśnie go rozważają, firma Philips przygotowała specjalną sekcję na swojej stronie internetowej. Można się z niej dowiedzieć wszystkiego o filtrach, które stanowią najważniejszą część tego urządzenia. To kopalnia wiedzy na temat różnych rozwiązań, ich skuteczności, trwałości, ale też kosztów wymiany. To ważne, ponieważ by oczyszczacz działał skutecznie, konieczne jest regularne wymienianie filtrów zgodne z zaleceniami producenta. Jak często należy to robić i jakie filtry można kupić do posiadanego urządzenia – te wszystkie informacje znajdują się na stronie. Takie dane są ważne nie tylko dla osób, które mają już oczyszczacz i chcą o niego odpowiednio dbać. To też cenna wskazówka dla tych, którzy rozważają zakup – ze strony internetowej mogą się oni dowiedzieć, jak wymagająca pod względem kosztów i nakładu pracy będzie obsługa urządzenia. Dla wielu może to być zaskoczenie – często okazuje się, że najtańsze pod względem ceny zakupu urządzenia są najdroższe w utrzymaniu.


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Jakie są zasady współpracy między Allegro a użytkownikami?

Previous article

Cykl reportaży o misjach w Rwandzie od września w TVP1

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up