AktualnościWażneZobacz

Zaczarowany Świat Melanii. [WIDEO]

0

Opublikowany przez Fundacja Dzielna Matka Środa, 11 grudnia 2019

Jedyny w Polsce Teatr Konny Cabriola ponownie zawitał w stajni Klucz w Skrzeszewie, aby pokazać spektakl „Zaczarowany Świat Melanii” jako mikołajkowy prezent od gminy Jabłonna dla podopiecznych fundacji Dzielna Matka.

Podopieczni fundacji to nie tylko osoby z niepełnosprawnością, to ludzie, którzy mają marzenia, pasje i kochają konie. Marzeniem wielu z nich było zobaczyć pokaz teatru konnego na żywo. Spektakl „Zaczarowany Świat Melanii” to wzruszająca opowieść o ucieczce do świata wyobraźni. Sztuka ma przypomnieć widzom, że wszystko, co dzieje się wokół, zależy od nas samych, a marzenia naprawdę się spełniają. Dziękujemy gminie Jabłonna, wójtowi Jarkowi Chodorskiemu oraz inspektor do spraw społecznych pani Beacie Wojciechowskiej za ten wspaniały prezent.

Teatr Konny Cabriola

Teatr powstał w 1997 roku, początkowo działając pod nazwą Zespół Cabriola. Do utalentowanego duetu – Katarzyny Cygler i angloaraba Libero – dołączyło wielu zdolnych aktorów i wokalistów oraz wspaniałych koni. Jeźdźcy wykonują skomplikowane elementy w niezwykle widowiskowych układach pas de deux, kadrylu oraz w pracy z koniem z ziemi. Pięknym koniom andaluzyjskim i rasy fryzyjskiej towarzyszą akrobaci, aktorzy i śpiewacy. Doskonała choreografia, świetna muzyka i dbałość o najmniejszy szczegół składają się na wspaniałe widowisko i dostarczają widzom niezapomnianych emocji.

 

Nie niemowa

Previous article

To był rajd! Bożonarodzeniowy

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowo wstępne

Choroby rzadkie są częste to tekst, w którym z dumą zaznaczamy, że założenie Funduszu Medycznego dla dzieci z chorobami rzadkimi to niewątpliwie zasługa działań osób skupionych wokół fundacji Dzielnej Matki. Nasza dziennikarka Sylwia Skowrońska, pedagog opisuje wózkowy survival, a także ludzi z zespołem aspergera. Ks. Łukasz Mikołajczyk wyjaśnia sens cierpienia. Olga Ziółkowska ostrzega nie tylko przed koronawirusem, ale także innymi kataklizmami. Stefan Dziekoński, przygląda się brutalnemu morderstwu dreszczowca Remigiusza Mroza. Nasi dziennikarze już od września pokazują, że życie każdego człowieka ma sens, niepełnosprawność nie pozbawia ludzi praw do godności, miłości, radości, szaleństw, błędów. Naszych dziennikarzy wspierają reporterzy i fotografowie z Super Express -u oraz redaktorka Dziennika Gazety Prawnej.

Dobrej lektury, redaktor naczelna Vanessa Nachabe Grzybowska, matka dwóch chłopców z niepełnosprawnością sprzężoną chorych na chorobę genetyczną „sól i pieprz”.

Zbieramy na terapię koniem

Popularne wpisy

Login/Sign up