AktualnościWażneWiaraZobacz

Zajmij się mną

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Zajmij się mną to pierwszy singiel s. Janiny zapowiadający jej debiutancki album pod tym samym tytułem.

Piosenka jest połączeniem stylu vintage z muzyką pop, mocno osadzona w klimatach folk, smooth soul i gospel. 

Utwór łączy w sobie syntetyczne dźwięki, które nadają jej radiowy charakter z tymi granymi na żywo, jak kontrabas, piano czy gitary akustyczne i elektryczne.

Autorką tekstu jest s. Janina, która wyjaśniając treść słów, mówi:

“Zajmij się mną” to pragnienie każdego serca. Każdy bez względu na płeć, kolor skóry, narodowość, wyznanie, bez względu na status społeczny, role zawodowe i poglądy polityczne – woła różnymi głosami “zajmij się mną”, by zaspokoić swoje głody miłości. Ten głód miłości to jedyna rzecz wobec której wszyscy są równi. Każdy chce kochać, chce się oddać komuś, chce wzajemności – bez wyjątku. Jest jednak jeszcze inny głód – głód życia, głód miłości, głód wieczności, głód Boga. “Zajmij się mną” reprezentuje płytę, która oscyluje wokół papieskiej retoryki czułości”

Natomiast za muzykę odpowiadają: Tomek Konfi Konfederak, niegdyś lider zespołu HA-DWA-O!, współtwórca sukcesów Kasi Popowskiej i Sarsy, współtwórca takich przebojów jak Zatrzymaj mnie, Przyjdzie taki dzień, Naucz mnie, Zapomnij mi i innych, mający na swoim koncie Diamentową, Platynową i dwie Złote Płyty oraz Josh Harris, amerykański inżynier dźwięku, współpracujący z Sealem, Madonną, The Killers oraz Jamesem Murphy (LDC Soundsystem). Ma na swoim koncie nominacje do nagrody Grammy za remix Sergio Mendesa Orpheus. 

Nagrania dokonano w  Home Recording Studio Tomka Konfederaka oraz w Seiren Productions Josha Harrisa w St. Louis, USA. 

Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Olgi Czyżykiewicz, który został zrealizowany na terenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Oficjalny zwiastun teledysku

Singiel jak i cały album otrzymały patronaty honorowe: Kardynalski, Prymasowski oraz Zgromadzenia Służebniczek NMP NP.

Premiera handlowa płyty przewidziana jest na kwiecień b.r.

          Informacje o Artystce:   S. JANINA czyli Anna Kaczmarzyk – siostra należąca do Zgromadzenia Służebniczek NMP NP, wokalistka, autorka tekstów. Gra na gitarze oraz ukulele. Z wykształcenia jest teologiem i terapeutą zajęciowym. Pracuje z młodzieżą licealną w szkole, jak również wśród osób z niepełnosprawnością, prowadzi wolontariaty.

         Szerszej publiczności dała się poznać utworem Zdrowaś Maryjo – udaną  przeróbką piosenki Despacito. Jej interpretacja bardzo szybko zdobyła uznanie, nie tylko wśród Pielgrzymów, ale także w Internecie, wychodząc poza granice Kościoła, osiągając 2.5 mln. odsłon. 

Jak mówi: Ucieszył mnie ten niespodziewany sukces piosenki, choćby dlatego, że popkultura jest jedną z dróg docierania do młodych ludzi. Spotkała się ona także z dobrym przyjęciem wśród tych, którzy z Kościołem nie mają wiele do czynienia. 

Zamiłowanie do muzyki oraz ewangelizacyjny skutek piosenki Zdrowaś Maryjo, zachęcił s. Janinę do kontynuowania tej formy apostolatu. Chętnie angażowała się w projekty muzyczne, jak Dobra wola z raperami Petitem (Bartek Świniarski) i Antkiem (Adrian Antosz), czy raperem Ks. Kubą Bartczakiem. Współpracowała z muzykami Ks. Andrzejem Zarzyckim i Konradem Pajkiem.

Obecnie s. Janina zakończyła pracę nad swoją debiutancką płytą. Album jest wypadkową muzycznych fascynacji Artystki, stąd w swojej twórczości połączyła muzykę pop z elementami folku, country, rhythm’n’bluesa i bluegrassu.

 


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II przygotował wakacyjny hit w suahili – „Tuimbe pamoja!”, czyli „Zaśpiewajmy razem!”

Previous article

Wybory od kuchni

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up