AktualnościNowości medyczne

Zamiast wad genetycznych dostaniesz zdrowe geny

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Genoterapia to początek nowej ery w leczeniu chorób genetycznych. Najnowocześniejsza i najskuteczniejsza obecnie na całym świecie metoda edycji genów w organizmach żywych o nazwie CRISPR-Cas9 umożliwi nam pozbycie się wszystkich chorób dręczących obecnie ludzkość. Ale to nie koniec dobrych wieści. Podczas zorganizowanego spotkania na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, naukowcy, politycy, szefowie firm technologicznych, rolnicy i zwykli obywatele debatowali na temat jeszcze szerszego wykorzystania potęgi metody CRISPR w rolnictwie, aby z jej pomocą stworzyć najwyższej klasy pożywienie dla ludzi i zlikwidować problem głodu na świecie. Warzywa i owoce GMO będą odporne na skrajne warunki klimatyczne, będą dostarczały więcej wartości odżywczych, cechowały się lepszym smakiem i pozbawione będą toksyn. Projekt ma na celu stworzenie nowej jakości pożywienia, które sprawi, że ludzkość będzie zdrowsza, a jej jakość życia polepszy się, czyli tak jak powinno to być przy obecnym poziomie technologicznym w XXI wieku.

Modyfikacje genetyczne będą dokonywane w warzywach, owocach, roślinach, ludziach, zwierzętach hodowlanych, pożywieniu, owadach przenoszących choroby i posłużą do tworzenia nowych organizmów żywych.

Niestety organizatorzy, którzy odpowiadają za opracowanie i kontrolowanie dostępu do metody CRISPR, wciąż widzą wiele przeszkód biznesowych, politycznych i ideologicznych związanych z popularyzacją metody.

Źródło: GeekWeek.pl/NextBigFuture


Przeczytaj także:https://www.geekweek.pl/news/2018-02-11/niebawem-wymiana-organow-bedzie-czyms-naturalnym_1663713/#


Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Chcesz nam pomóc?

Previous article

Choroby genetyczne niedługo znikną

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up