AktualnościNie przegapWażne

Już druga Wielkanoc w domu

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN
Podziel się wpisem:

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy, już drugie, które przyjdzie nam spędzić w czasie pandemii koronawirusa. Zanim podzielimy się jajkiem, powinniśmy dokonać swoistego rachunku sumienia. Oto kilka spraw, o których powinniśmy pamiętać w tym trudnym czasie.
Pomoc chorym i starszym
W dobie kolejnych ograniczeń i obawy przed zachorowaniem powinniśmy zadbać o najbardziej potrzebujących. Może starsza pani mieszkająca obok krępuje się poprosić o zrobienie zakupów? Może niepełnosprawny krewny potrzebuje pomocy w przedświątecznych porządkach? Zanim pomyślimy o swoich potrzebach zastanówmy się, czy w naszym otoczeniu nie ma kogoś, kto wskutek obecnej sytuacji może mieć problemy z przygotowaniem się do Świąt.
Dobre słowo
Zadzwońmy  do znajomych z innej miejscowości z dobrym słowem, nie tylko z życzeniami na Wielkanoc. Zadzwońmy kilka dni wcześniej, bez okazji/ Zapytajmy, co słychać, czy wszystko w porządku, czy możemy jakoś pomóc. Czasem dla schorowanej, samotnej osoby to bardzo wiele.
Nie ulegajmy panice
    Zanim wykupimy magazyn papieru toaletowego zastanówmy się, czy ma ten sens. Nie tylko nam jest ciężko, a obładowywanie się ogromnymi ilościami zapasów jest przykładem histerii, a nie  – zapobiegliwości. Kupujmy, jeżeli spodziewamy się wzrostu cen czy problemów z dostępnością. Zachowujmy umiar i zdrowy rozsądek.
Przygotujmy się wcześniej
    Nawet przy obostrzeniach przygotowanie do Wielkanocy jest czasochłonne – zwłaszcza, jeżeli zadeklarowaliśmy pomoc osobom potrzebującym. Dlatego nie odkładajmy niczego na ostatnią chwilę (szczególnie pomocy innym), a najlepiej wszystko sobie zaplanujmy.
A poza tym zachowajmy nadzieję i bądźmy dla siebie dobrzy. Niech koronawirus nie przesłoni nam tego, co w Wielkanocy najważniejsze i najpiękniejsze.

Podziel się wpisem:
Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030Narodowy Instytut Wolności

Czy produkty bezglutenowe są bezglutenowe?

Previous article

Cud życia

Next article

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowo wstępne

Drodzy Czytelnicy,
 dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i zaangażowanie. Od 2021 roku utrzymujemy się sami, co oznacza, że nie mamy dotacji na projekt. Zachęcamy do wpłat na naszych dziennikarzy z niepełnosprawnościami sprzężonymi .  Nie przestajemy pisać! Działamy bez zmian! Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do lektury magazynu.

Redakcja Dzielnej Matki

 

Darowizna

Darowizna na cele statutowe Fundacji Dzielna Matka:

PLN

Popularne wpisy

Login/Sign up