Akcja trwa i obejmuje pomoc placówkom potrzebującym w całej Polsce. Zgłoszenia zapotrzebowania należy kierować bezpośrednio do sklepów do siedzimy Leroy Merlin w Warszawie.
Leroy Merlin w czasie pandemii skupia się na pomocy rzeczowej nakierowanej na indywidualne i bardzo różne potrzeby danego regionu. Dziesiątki sklepów w całej Polsce i dobre, sąsiedzkie rozeznanie w potrzebach powoduje, że często pracownicy sklepów są inicjatorami akcji pomocowych i wskazują miejsca, dla których pilna pomoc rzeczowa jest konieczna do codziennego funkcjonowania i zwiększa bezpieczeństwo w trudnej sytuacji walki z pandemią. Daje to możliwość indywidualnego podejścia do potrzeb danej miejscowości, regionu czy instytucji.
Leroy Merlin Polska kładzie nacisk na pomoc celowaną, dostosowaną do potrzeb konkretnych placówek medycznych w całej Polsce przekazując im np. kombinezony ochronne, gogle, maski ochronne, rękawice jednorazowe, ochraniacze na buty czy parownice stosowane do dezynfekcji. Do tej pory przekazano ponad 40 000 produktów do ponad 70 różnych placówek w całej Polsce ( szpitali, ośrodków zdrowia i innych instytucji które są na pierwszej linii walki z koronawirusem) . Pomoc trafia przede wszystkim do ratowników medycznych, strażaków i innych osób szczególnie narażonych.
Tak jak do pozostałych darczyńców tak i do tej firmy wciąż zgłaszają się placówki potrzebujące konkretnego wsparcia w postaci produktów pierwszej potrzeby jak np. wysokojakościowe maski czy kombinezony. Do Leroy Merlin Polska trafiły też zapytania o możliwość wsparcia przy adaptowaniu pomieszczeń w szpitalach czy stacjach ratunkowych, tak aby dostosować je do nowych funkcji w tych trudnych czasach. To dlatego na liście przekazanych do tej pory produktów są też materiały budowlane czy klimatyzatory.
Do tej pory Leroy Merlin na potrzeby konkretnych placówek w konkretnych regionach przekazał:
– 4000 kombinezonów
– 19000 par rękawiczek
– prawie 2000 gogli i okularów
– tysiące masek ochronnych w tym setki wysokojakościowych masek niezbędnych medykom
– setki litrów płynów do dezynfekcji i tysiące innych produktów potrzebnych w dużych i małych szpitalach, w wielkich miastach i małych miejscowościach ( w tej chwili to ponad 80 miejscowości i ponad 70 różnych placówek ).
REALNE WSPARCIE NA PRZYKŁADZIE KILKU REGIONÓW
WSPARCIE NA MAZOWSZU
W 12 akcjach pomocowych do dwunastu placówek zostały przekazane środki ochrony osobistej, środki czystości i inne niezbędne do pracy narzędzia.
Szpital Bródnowski w Warszawie – przekazanie niezbędnych produktów do funkcjonowania personelu szpitala: kombinezony, maski ochronne, okulary, ochraniacze na obuwie, środki czystości, taśmy oraz sprzęt wspomagający opiekę nad pacjentami.
Szpital Kliniczny im. W. Orłowskiego w Warszawie – przekazanie gogli, kombinezonów i butów do Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Samodzielnego Publicznego
Radomskie Centrum Onkologii – przekazanie 120 szt. kombinezonów ochronnych
Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie – przekazanie masek specjalistycznych z filtrami, kombinezonów i parownicy.
Nowodworskie Centrum Medycznego – przekazanie kombinezonów, agregatu, parownicy.
Szpital św. Anny w Piasecznie – przekazanie 200 kombinezonów
Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Ochronnych w Płocku – przekazanie kombinezonów i okularów ochronnych
Szpitala Powiatowy w Wołominie – przekazanie gogli, kombinezonów i butów.
Centrum Medyczne w Grójcu – przekazanie ręczników papierowych, ściereczek, mopów, kombinezonów, worków, okularów i rękawiczek gospodarczych
OSP Sierpc – przekazanie kombinezonów
Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku – przekazanie kombinezonów, masek i filtrów
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu – przekazanie kombinezonów, ochraniaczy na buty, czyściwa, półmaski secura, filtrów i ściereczek
WSPARCIE W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM
Sześć placówek otrzymało środki czystości, urządzenia, środki ochrony bezpośredniej i inne artykuły sanitarne oraz pierwszej potrzeby.
Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie – przekazanie gogli ochronnych
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach – przekazanie środków czystości oraz wody mineralnej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie – przekazanie latarek i ręczników papierowych
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie – przekazanie parownic i opryskiwaczy
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny w Lublinie – przekazanie myjek parowych i opryskiwaczy
OSP w Bochotnicy – przekazanie opryskiwacza
WSPARCIE W BIAŁYMSTOKU
W 5 akcjach pomocowych do czterech placówek zostały przekazane urządzenia, środki ochrony bezpośredniej i środki czystości
Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Klinicznego w Białymstoku – myjki parowe
Białostockie Hospicjum dla Dzieci – przekazanie maseczek i parownicy do Fundacji “Pomóż Im” (Klinika Pediatrii Onkologii i Hematologii w UDSK)
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratowniczego w Białymstoku – przekazanie parownic, płynów do odkażania rąk oraz do dezynfekcji powierzchni ale także spryskiwaczy ogrodowych
Białostocki Uniwersytet Medyczny – przekazanie uszczelek do produkcji przyłbic (pozwoli na produkcję 500 przyłbic)
WSPARCIE W WOJEWÓDZTWIE MAŁOPOLSKIM
W 4 akcjach pomocowych do trzech placówek zostały przekazane urządzenia, środki ochrony bezpośredniej i środki czystości.
Szpital Uniwersytecki w Krakowie – przekazanie maseczek ochronnych do (akcja w trakcie realizacji)
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie – przekazanie maseczek i okularów ochronnych
Dom Pomocy Społecznej w Tarnowie – przekazanie maseczek, środków dezynfekujących i worków na śmieci
WSPARCIE W GLIWICACH
W 3 akcjach pomocowych do trzech placówek/odbiorców zostały przekazane środki ochrony osobistej i środki czyszczące.
Szpital Miejski w Gliwicach – w ramach Warsztatów Miejskich w Gliwicach, podczas których przerabiano okulary ochronne na przyłbice
Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych ,,Hospicjum” w Gliwicach – przekazanie środków do czyszczenia, okularów maseczek
Przekazanie prawie 300 masek dla seniorów 65+ w Gliwicach
WSPARCIE W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM
W 4 akcjach pomocowych do czterech placówek zostały przekazane urządzenia, narzędzia, środki ochrony bezpośredniej i środki czystości
Oddział Onkologii i Hematologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – przekazanie maseczek ochronnych
Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku – przekazanie przedłużaczy do respiratorów (15 szt.), gniazd siłowych, koszy na śmieci (13 szt.), opryskiwaczy ciśnieniowych (5 szt.), regału metalowego na środki do dezynfekcji (2 szt.) oraz taśmy naprawczej (10 szt.) i taśmy dwustronnej (10 szt.)
Szpital w Wejherowie – przekazanie kombinezonów, wody, rękawic, płynu do dezynfekcji powierzchni wewnętrznych, ochraniaczy na buty, osłony przeciwodpryskowej, płynu do dezynfekcji.
Komentarze